וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בחזרה לרווחיות: כלל תעשיות השיגה רווח רבעוני של 2 מיליון שקל

אלי דניאל

22.5.2002 / 10:26

הרווח - בין היתר, בשל הקטנת הפרשה בגין ערבות שהועמדה לברק בהיקף של כ-36 מיליון שקל

חברתכלל תעשיות , הנמצאת בשליטת אי.די.בי פיתוח , מדווחת הבוקר על חזרה לרווחיות, לאחר שברבעון הראשון של שנת 2002 הצליחה החברה לרשום רווח נקי של 2 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-225 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל. המעבר לרווח נובע, בין היתר, כתוצאה מהקטנת הפרשה בגין ערבות שהועמדה לחברת התקשרות הבינלאומית, ברק, בהיקף של כ-36 מיליון שקל.

במהלך הרבעון החולף השקיעה החברה כ-16 מיליון שקל ברכישת מניות נוספות של אי.סי.איי ו-7 מיליון שקל ברכישת מניות נוספות של פאנדטק . כמו כן, 36 מיליון שקל הושקעו בחברות בתחומי ההיי-טק, האלקטרוניקה, ביוטכנולוגיה והון סיכון.

הכנסות החברה ממכירות ושירותים הסתכמו בכ-617 מיליון שקל, כ-24% פחות מההכנסות ברבעון המקביל. עם זאת, בעוד שברבעון המקביל תרמו החברות הכלולות הפסד של כ-187 מיליון שקל, הרי שברבעון הנוכחי תרמו חברות אלה רווח של כ-15 מיליון שקל.

נתון חיובי בולט העולה מדו"חות החברה - ירידה מהותית בהוצאות המימון, כאשר אלה הסתכמו ברבעון החולף במיליון שקל, בהשוואה להוצאות מימון של כ-38 מיליון שקל ברבעון המקביל.

חברת המלט, נשר, המוחזקת בשיעור של 75% באמצעות משאב, הציגה ברבעון הראשון רווח של 10 מיליון שקל - לפני הוצאה חד פעמית בסכום דומה בגין התייעלות באחד ממפעליה - ירידה של כ-57% לעומת רווחיה ברבעון המקביל. במהלך הרבעון חל קיטון בשיעור של כ-21% במכירות המלט, וזאת בשל הירידה בהיקף הכמויות שנמכרו על ידה. יצוין כי במהלך מארס הגיעה נשר להבנה עם הממונה על ההגבלים העסקיים לפיה היא תוכל להתחרות, בתנאים מסוימים, במחירי המלט המיובא בעסקה ספציפית, וזאת מבלי שהמחיר שייקבע על ידה באותה עסקה יחייב אותה בעסקות דומות עם לקוחות אחרים.

חברה נוספת אשר תרומתה לשורה התחתונה של כלל הצטמקה, הינה חברת הטקסטיל כיתן, הנמצאת בבעלות מלאה של כלל. כיתן השיגה ברבעון הראשון רווח של 2 מיליון שקל, לעומת רווח של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרעה נרשמה גם בשורה העליונה של כיתן כאשר מכירותיה נשחקו ב-4% לכ-193 מיליון שקל.

ההרעה בתוצאותיה של כלל נובעת בעיקרה מההאטה בפעילות הקמעונית בקבוצת גולף ומדחייה באספקת הזמנה ללקוח עיקרי, לרבעון השני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully