וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמבלייז רכשה כבר למעלה ממיליון מניות במסגרת תוכנית ה-Buy Back שלה

אלי דניאל ואילן מוסנאים

26.5.2002 / 15:02

עד כה השקיעה החברה כ-1.35 מיליון ליש"ט ברכישה החוזרת של מניותיה


חברת אמבלייז ממשיכה ליישם את מדיניות ה-Buy Back אותה היא אימצה בשלהי יולי 2001. החברה, העוסקת באספקת פתרונות להעברת קובצי וידיאו ואודיו למכשירי סלולר, רכשה מאז ראשית מאי 150 אלף מניות שלה בטווח מחירים של 0.91-1.12 ליש"ט, ובתמורה כוללת של כ-154 אלף ליש"ט.

עם ביצוע רכישה זו, אשר בוצעה באמצעות בנק ההשקעות HSBC המשמש מזה כשבעה חודשים כיועץ הפיננסי של החברה, השלימה אמבלייז מהלך במסגרתו היא רכשה למעלה ממיליון מניות שלה, בהשקעה של כ-1.35 מיליון ליש"ט. יש לציין כי תוכנית ה-Buy Back של אמבלייז התייחסה לרכישתן של עד 4.5 מיליון מניות, בסכום כולל שלא יעלה על 13.5 מיליון ליש"ט.

ובתוך כך, אמבלייז איננה היחידה האוספת בהתמדה את מניותיה. כך, חברת ההשקעות הבינלאומית Fidelity רכשה במהלך החודשיים האחרונים כ-1.9 מיליון מניות של אמבלייז, המהוות כ-1.4% מהון המניות שלה, צעד אשר הביא אותה לשיעור החזקה של כ-10.9% ממניות אמבלייז.

אלי רייפמן, מנכ"ל אמבלייז, התייחס לרכישות האחרונות אותן ביצעה החברה, כמו גם לאפשרות שהיא תבקש להגדיל את היקף הרכישות שאושר לה, ומסר ל-TheMarker כי "אמבלייז מתכוונת להמשיך וליישם את תוכנית ה-Buy Back. באשר לכמות המניות אותה אנחנו יכולים לרכוש, הרי שישנה מגבלה משפטית. בית המשפט אישר לנו לרכוש עד 3% מהמניות, ואם נרצה לעבור מכסה זו, נצטרך לקבל את אישורו".

באשר לרכישות אותן ביצעה Fidelity, ציין רייפמן כי "פידליטי, וגופים מוסדיים אחרים ממשיכים להגדיל את החזקותיהם בחברה. הם לא משקיעים במניה, אלא בחברה, ולכן הם לא מתרגשים יותר מדי ממה שקורה במניה בתקופה האחרונה".

בינתיים, מניית אמבלייז ירדה ביום שישי האחרון כ-6.3% משוויה, והיא נסחרת כעת במחיר של 89 פני, מחיר המשקף לחברה שווי שוק של כ-121 מיליון ליש"ט, בלבד, בעוד שבתום המחצית השנייה של שנת 2001 היו בקופתה של החברה מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של כ-240 מיליון ליש"ט (350 מיליון דולר).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully