פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סאפיינס מקימה חטיבת יישומים לתחום הביטוח

   החטיבה החדשה תהיה כפופה למרכז הפיתוח ברחובות

   חברת התוכנה סאפיינס מקימה חטיבה חדשה במטרה לחזק את מעמדה בשוק הביטוח - זאת בעקבות התמקדות החברה בשוק זה. עמוס שטנר, מנכ"ל סאפיינס טכנולוגיות, שהיא זרוע הפיתוח הישראלית של סאפיינס, אמר כי בשלב זה כפופה הקבוצה החדשה, הנקראת Business Application Frameworks, למרכז הפיתוח ברחובות, ואולם בעתיד היא צפויה להיות חלק ממנגנון השיווק של החברה.

   סאפיינס היא חברת תוכנה המספקת פתרונות לארגונים המפעילים מחשבים מרכזיים. בשנים האחרונות התמקדה החברה בתחום פרויקטי באג 2000 והסבות ליורו. בחודשים האחרונים בוצע בחברה מיקוד עסקי והוחלט להתמקד בחברות הביטוח. לדברי שטנר, חברות הביטוח הגדולות מתבססות בעיקר על מחשבים מרכזיים מתוצרת יבמ ומחפשות פתרון לפיתוח התשתית הטכנולוגית, בלא לפגוע בתוכנות המורשת הישנות.

   כיום מפתחת סאפיינס פתרון מלא לחברות ביטוח, המבוסס על מנוע תוכנה שפיתחה בשם eMerge. מנוע התוכנה מאפשר בנייה מהירה של יישומים ופתרונות לחברות ביטוח. במקביל, היא החלה לבנות סדרת פתרונות נפרדים המאפשרים מחשוב מלא של חברת ביטוח בשיטת הלגו, המאפשרת ללקוח לבחור ביישומים מוכנים מראש.

   במסגרת ההתמקדות בשוק הביטוח, העבירה סאפיינס את הנהלתה ללונדון, הנחשבת לבירת הביטוח העולמי. בחודשים האחרונים ביצעה החברה כמה עסקות ביטוח גדולות. הגדולה שבהן נחתמה בתחילת יולי, ולפיה תספק מערכת לניהול עסקות וקישורן לאינטרנט לחברת הביטוח האמריקאית OneBeacon בהיקף של 10 מיליון דולר.

   חברת סאפיינס מעסיקה 620 עובדים, מתוכם יותר מ-100 במחקר ופיתוח. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-25 מיליון דולר. מכירותיה ברבעון הראשון של 2002 הסתכמו ב-16 מיליון דולר, גידול של 13.9% לעומת הרבעון הראשון ב-2001. מכירות החברה בארבעת הרבעונים האחרונים הסתכמו ב-65.4 מיליון דולר.