פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שידור חי: חגיגת דו-קיום בפסטיבל "רמאדן של שלום" ברהט

   כ-2,000 יהודים ומוסלמים, ראשי רשויות מקומיות ושגרירי מדינות הגיעו אל מפעל סודהסטרים ברהט, כדי לסיים את צום הרמדאן בארוחה חגיגית ובמופע מוזיקלי. שיא האירוע: הפרחת עפיפוני שלום עם עלי זית על ידי עובדי סודהסטרים

   בשיאם של הימים המתוחים בדרום והעימותים בגבול רצועת עזה, כ-2,000 יהודים ומוסלמים, ראשי רשויות מקומיות ושגרירי מדינות הגיעו הערב (רביעי) לרהט שבדרום לחגוג את פסטיבל הדו-קיום "רמדאן של שלום".

   הפסטיבל הוא יוזמת חברת סודהסטרים העולמית, והוא נערך במפעל החברה בפארק התעסוקה "עידן הנגב" ברהט, מפעל שזכה לכינוי "אי של שלום", המעסיק עובדים מכל גווני הקשת של החברה הישראלית וביניהם בדואים, ערבים ישראליים ממזרח ירושלים, דרוזים, צברים בני כל העדות, עולים חדשים ופלסטינים מיהודה ושומרון.

   שיא האירוע הוא הפרחת עפיפונים עם הכיתוב "שלום" בעבריץ, ערבית ואנגלית על ידי עובדי מפעל סודהסטרים. כל עפיפון עשוי מעשרות ציורים של ילדי העובדים - יהודים ומוסלמים - כאשר לזנב העפיפון מחובר עלה של זית.

   בנוסף לסעודת שבירת הצום המסורתית, נהנים אורחי האירוע ממופע של חיבור לבבות, בהשתתפות הזמרת בת אלה, הזמרים המוסלמים היתם ג'שי וסעיד טרביה (יוצא כוכב נולד) ולהקת ילדים שמורכבת ממאה ילדים מוסלמים ויהודים.

   סודהסטרים זכתה לפרסום נרחב בשל מאבקים מוצלחים ובלתי פוסקים בחרם ופעילי ה-BDS. בין האירועים הבולטים זכורה פרשת החרם של ארגון אוקספם נגד השחקנית סקרלט ג'והנסון ב-2014, כאשר זו שימשה פרזנטורית בינלאומית של החברה. כזכור, ג'והנסון בחרה לעמוד לצד סודהסטרים בטענה כי העסקתם של כ-500 עובדים פלסטינאים לצד עמיתיהם הישראלים בשוויון ודו קיום מהווה מודל ייחודי לתקווה ושלום במזרח התיכון.

   ב-2016 נקרא בירנבאום להעיד בפני הקונגרס האמריקאי, עדות שקידמה חקיקה פדראלית כנגד ה-BDS ואף שימש כנואם המרכזי בכנס שערך משרד החוץ בבניין האומות המאוחדות בנושא זה. לאחרונה החליטה החברה להטביע את דגל ישראל על אריזות מוצריה המשווקים ב-45 שווקים ברחבי העולם. בכך, הנהלת החברה ביקשה להעביר מסר ערכי של גאווה לאומית דווקא בימים שרבים מאתנו מצניעים את הזהות הישראלית שלנו בעולם.

   עובדי מפעל סודהסטרים בעיר רהט (יח"צ)
   עובדי מפעל סודהסטרים ברהט (צילום: יח"צ)