פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הבטחת הבחירות של כחלון: מעונות יום ב-1,200 שקל בחודש

   על פי מפלגת כולנו תחסוך התוכנית החדשה שהציגו לחינוך בגיל הרך סכום של כ-1,300 שקל לחודש למשפחה. המפלגה תדרוש להכניס את התוכנית ויישומה לקווי היסוד של הממשלה הבאה

   מסע"ת - מפלגת כולנו, מטה המפלגה, תל אביב 13 בפברואר 2019 (ראובן קסטרו)
   משה כחלון במסיבת העיתונאים היום (צילום: ראובן קסטרו)

   במסיבת עיותנאים שנערכה היום (רביעי) במטה מפלגת כולנו בתל אביב הודיע שר האוצר משה כחלון על תוכנית חדשה לחינוך הגיל הרך. לדברי כחלון כולנו תדרוש להכניס את התוכנית ויישומה לקווי היסוד של הממשלה הבאה.

   על פי התוכנית שהציג כחלון מחיר מעון מסובסד לילד יעמוד על כ-1,200 שקל לחודש והאחריות עלתפעול המעונות תועבר למשרד החינוך. עוד כלול בתוכנית מנגנון סיוע למשפחות חלשות והקלה על הבירוקרטיה בדרך למימוש הסיוע. על פי התוכנית מי שזכאי היום להנחה גדולה יותר על פי מבחן ההכנסה ימשיך להנות מהנחה קיימת גם בהמשך. לטענת המפלגה התוכנית תביא לחיסכון ממוצע של כ 1,300 שקלים בממוצע בחודש למשפחה עם ילד בגיל הרך.

   "קשה לזוגות צעירים לשלוח את הילדים למעונות", אמר כחלון. "אני לא רוצה שהנכדה שלי תהיה במעון מפוקח. אנחנו מציגים תוכנית שתדבר של הוזלה משמעותית במעונות היום, יותר פיקוח, וחצי מהסכום שמקבלים היום".

   רוצים את חדשות העסקים ישירות לסמארטפון? עכשיו גם בטלגרם - הצטרפו כאן


   לקריאה נוספת:
   בקרוב ההכרעה: האם היועמ"ש יחסוך לנת"ע מיליוני שקלים פיצויים
   לקראת דוחות טבע: בשוק מצפים לתחזית שמרנית ל-2019
   היזהרו: חצי מהקונים ברשת נפלו קורבן להונאת אשראי

   שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן אמר כי "היום אנחנו מביאים בשורה משמעותית לעשרות אלפי הזוגות הצעירים בישראל, היום אנו נותנים לכם את האפשרות לצאת לעבודה, להתפרנס בכבוד כשהילדים שלכם במסגרת- ובמחיר שפוי. יציאה לעבודה זו זכות בסיסית. אין שום סיבה שהורים שרוצים לצאת ולהתפרנס בכבוד יצטרכו לחשוב פעמיים. זהו אינטרס של האנשים ואינטרס של המדינה. מדובר במהלך שחשוב למשק, שיגדיל את הפריון והתעסוקה וחשוב מכל יתן לכולם הזדמנות שווה.

   "ילדים לא נולדים בגיל 3. ילדים לא מתחילים לאכול בגיל 3, לא צריכים בגדים, צעצועים בגיל 3 ובוודאי שלא מתחילים להתייחס אליהם בגיל 3. הגענו לפוליטיקה כדי לשנות וזה מה שאנחנו עושים היום".