וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס צימצם ההפסד הרבעוני בכ-80% ל-1.2 מיליון שקל

אילן מוסנאים

17.11.2003 / 14:00

ברבעון המקביל רשם הפסד של כ-6.6 מיליון שקל. למרות הכפלת ההכנסות ל-4.6 מיליון שקל, מציג בית ההשקעות שבשליטת אקסלנס הפסד של 983 אלף שקל כבר בשורת הרווח התפעולי

חברת הברוקרים נשואה זנקס מפרסמת הבוקר את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי מהן עולה כי לבעלת השליטה החדשה בחברה - אקסלנס, יש עוד הרבה עבודה לעשות כדי להעלות את החברה לפסים של רווחיות.

החברה, שנמחקה לאחרונה מהמסחר בבורסה, עוסקת בין היתר בבנקאות השקעות וחיתום ניירות ערך, ניהול קרנות נאמנות, ניהול תיקי השקעות, ניהול הון סיכון ופעילות מסחר בניירות ערך. עם זאת, למרות הגאות בשוק ההון ברבעונים האחרונים החברה מתקשה לעבור לרווחיות.

נשואה זנקס מציגה אומנם גידול של כ-110% בהכנסותיה ברבעון השלישי של 2003 לרמה של כ-4.6 מיליון שקל, אך היא רושמת הפסד של 983 אלף שקל כבר בשורה התפעולית, וזאת עקב הוצאות תפעוליות הנהלה וכלליות של כ-5.6 מיליון שקל.

החברה מציינת בדו"ח הדירקטוריון שלה כי במהלך הרבעון ניכרו סימני שיפור בכמה מתחומי הפעילות שלה - גידול מה בהיקפי המסחר, האטה בפדיונות מקרנות הנאמנות והתאוששות בפעילות בתחום הנגזרים.

השיפור לעיל, שתרם כאמור לגידול בהכנסות החברה, יחד עם מהלכי התייעלות שהחברה ביצעה, גרם לכך שהיא הצליחה להפחית את ההפסדים שלה. כך, ההפסד התפעולי הצטמצם בכ-80% לעומת הפסד תפעולי של כ-5.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

עם זאת, מעניין לציין כי תיק הנוסטרו של החברה המשיך לייצר לה הפסדים, ואלה הסתכמו ברבעון בכ-563 אלף שקל. זאת, בהשוואה להפסד של כ-3 מיליון שקל שנוצר לחברה מהשקעות בניירות ערך ומימון ברבעון השלישי של 2003.

ההפסד התפעולי גדל מעט עד לשורה התחתונה, בה מדווחת החברה על הפסד נקי של כ-1.2 מיליון שקל. הפסד זה הינו נמוך בכ-82% מהפסד נקי של כ-6.6 מיליון שקל שהחברה רשמה ברבעון המקביל.

בית ההשקעות אקסלנס רכש ביולי 2003 את השליטה בנשואה זנקס לפי שווי שוק של כ-28 מיליון שקל, שהיה דומה להון העצמי של החברה ונמוך בכ-11% משווי השוק שלה. בתחילת אוקטובר השלימה אקסלנס הצעת רכש למניות נשואה זנקס לפי שווי של כ-31 מיליון שקל והחברה נמחקה מהמסחר בבורסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully