וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: נוקיה זינקה ב-13.2% ומשכה את המדדים לעליות

15.3.2001 / 22:06

עליות שערים במגזר הטלקום: דויטשה טלקום עולה ב-7.7%; יצרנית השבבים STM עלתה ב-3%

עפרה שלו
ltpgt
תחזיות הרווח האופטימיות של נוקיה הובילו את שוקי המניות באירופה לעליות. ענקית הסלולר מפינלנד אומנם הקטינה את תחזיות המכירות שלה לרבעון ל-20% לעומת תחזיות קודמות של עד 30%, אולם חזרה ואוששה את תחזיות הרווח, ואף ציינה כי הרווח השולי שלה יגדל.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות זאת עברו מניות יצרניות ציוד התקשורת לעליות. נוקיה זינקה ב-13.2%, אלקטל עלתה ב-1.2% ואריקסון רשמה עלייה של 1.5%. מדד FTSE בלונדון נסגר בעלייה של 1.84%; מדד ה-CAC 40 בפאריס עלה ב-1.22% והדקס בפרנקפורט עולה ב-0.9%.
lt/pgt

ltpgt
הבנק המרכזי של אירופה השאיר, כצפוי, את הריבית בגוש היורו ללא שינוי ברמה של 4.75%. זאת, בעקבות פרסום מספר נתונים המעידים על עלייה קלה באינפלציה בגוש המדינות, לצד נתונים המעידים על האטת הצמיחה. לנוכח החלטה זו, גוברות ההערכות כי ברבעון הבא יקצץ הבנק המרכזי את הריבית. להחלטה זו לא היתה השפעה רבה על שוק המניות.
lt/pgt

ltpgt
במגזר הטלקום נרשמו עליות שערים: דויטשה טלקום עולה ב-7.7% ופראנס טלקום עלתה ב-4.6%, לאחר שה"וושינגטון פוסט" דיווח כי ענקית הטלקום בל סאות שוקלת את רכישתה של חברת האלחוט ספרינט, אשר 2 חברות הטלקום האירופיות מחזיקות 20% ממנה.
lt/pgt

ltpgt
וודאפון עלתה ב-2.8%. היום פורסם כי רבים הסיכויים כי החברה תרכוש 20% נוספים מחברת ג'פאן טלקום. וודאפון, המחזיקה כבר ב-25% ממניות החברה היפאנית, מעוניינת לרכוש את המניות מבריטיש טלקום. בריטיש טלקום עלתה ב-3.3%.
lt/pgt

ltpgt
במגזר השבבים נרשמה מגמה מעורבת: STM, יצרנית השבבים האיטלקית צרפתית, עלתה ב-3% לאחר שרשמה ירידות שערים חדות בימי המסחר האחרונים. אינפיניון רשמה עלייה של 4.8% ואילו בוקהם ירדה ב-7.5%.

מניות האינטרנט עלו: טי אונליין רשמה עלייה של 4.1%, יאהו עלתה ב-4.9% ופריסרב ב-8.6%.
lt/pgt

ltpgt
שר הנפט של איראן, מפיקת הנפט השנייה בגודלה באופ"ק, אמר היום כי מפיקות הנפט הגדולות חייבות "לקצץ באופן משמעותי" בתפוקת הנפט, על מנת לעצור את ירידת מחירי הנפט. ביום שישי אמורים להיפגש שרי הנפט של 11 מפיקות הנפט החברות באופ"ק, בוינה, על מנת להתוות את מדיניות התפוקה שלהן. לנוכח דברי שר הנפט האיראני ושרי נפט נוספים באופ"ק, גוברות ההערכות כי אופ"ק יורה על קיצוץ תפוקה בפעם השנייה השנה. מניות הנפט רשמו עליות שערים.
lt/pgt

ltpgt
בריטיש איירוויס, חברת התעופה הגדולה באירופה, ירדה ב-3%. חברת UAL, החברה האם, הודיעה היום כי ההפסד ברבעון הראשון יהיה גדול "באופן משמעותי" מן הצפוי. אחת הסיבות לכך היא הירידה בנסיעות של אנשי עסקים לנוכח ההאטה בכלכלה בארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית המכוניות הגרמנית ב.מ.וו דיווחה היום כי רווחיה במחצית השנייה של השנה, לא כולל פריטים חד פעמיים, הגיעו ל-641 מיליון דולר, גידול של 50% לעומת רווחיה בתקופה המקבילה בשנת 1999. החברה מסרה כי הגידול ברווחים נבע ממכירת יחידת רובר בחודש מאי, אחרי שזו הסבה הפסדים לחברה במשך זמן רב. מניית החברה ירדה ב-1.4%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully