וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות המדיה לא יצורפו לאיגוד הישראלי לפרסום

15.3.2001 / 20:49

כך קבע הערב רוב מוחץ של חברי האיגוד באסיפת חברים; עוד הוחלט לחזק את התחום המקצועי בענף ולמנות יו"ר והנהלה לאיגוד לתקופה של שנתיים במקום ארבע שנים

נורית שר
ltpgt
באסיפה שקיים הערב האיגוד הישראלי לפרסום, הוחלט כי תקנון האיגוד לא ישונה וכי חברות המדיה לא יצורפו לאיגוד. באיגוד חברים 60 משרדים, מתוכם הצביעו הערב 40. אבנר בראל, יו"ר האיגוד, מסר ל-TheMarker.com כי ההחלטה התקבלה ברוב מוחץ.
lt/pgt

ltpgt
כזכור, חברות המדיה ביקשו להצטרף לאיגוד הישראלי לפרסום על מנת שיוכלו ליהנות, כמו חברי האיגוד, מתוקף היותם שותפים בוועדת המדרוג, ממחיר נמוך מזה הנגבה מחברות המדיה עבור נתוני הרייטינג ותוכנות הניתוח של מערכת הפיפל-מיטר מקבוצת טל-גאל.
lt/pgt

ltpgt
במסגרת מכתב שיצא לחברי האיגוד, הועלתה ההצעה לשנות את הגדרת "משרד פרסום" בתקנון האיגוד ולהחליפה בהגדרה חדשה: "משרד שעיקר עיסוקו בפרסום, לרבות משרד או חברה שעיקר עיסוקם הוא במתן שירותי עזר לפרסום באמצעי פרסום, ובכלל זה לתכנון או לרכישה".
lt/pgt

ltpgt
ההתנגדות העיקרית לפי אבנר בראל, יו"ר האיגוד, נובעת מרצון משרדי הפרסום לשמור על הציביון של האיגוד כאיגוד למשרדים העוסקים בפרסום "נטו", ולא להכניס נישות מקצועיות משיקות. "כמו שלא נכניס גרפיקאים לאיגוד, אין סיבה שנכניס את חברות המדיה", הסביר בראל.
lt/pgt

ltpgt
משרדי פרסום קטנים ובינוניים טענו בעבר כי היוזמה היא קנוניה של משרדי הפרסום הגדולים שלהן חברות מדיה עצמאיות, ולכן יש להם אינטרס להכניסן לאיגוד. חברות המדיה נתפשות בקרב חלק מהמפרסמים כאויב, ובמשך שנים היתה התנגדות נמרצת לצירופן לאיגוד.
lt/pgt

ltpgt
אסיפת החברים שהתקיימה היום נועדה לקבלת החלטות מכריעות בעתידו של האיגוד. בראל מסר ל-TheMarker.com, כי לאחרונה עולות טענות בקרב משרדי פרסום כי האיגוד אינו עושה את תפקידו.
lt/pgt

ltpgt
בראל הדגיש כי "האיגוד אינו צריך להגן על חבריו מבחינה כספית. זו אינה גילדה מימי הביניים. יש היום תחרות חופשית בשוק ויש היום את הממונה להגבלים עסקיים שמסדיר את כל הנושא. המטרה של האיגוד היא אחרת וקשורה בייצוג טוב של משרדי הפרסום והכשרה מקצועית של הענף".
lt/pgt

ltpgt
בראל הציע היום באסיפה תוכנית מקיפה שתמצב את האיגוד ותדגיש את חשיבותו לענף. לשם כך הציע בראל להקים בית ספר להכשרת אנשי הפרסום בכל המקצועות, שיעמיד סטנדרטים אחידים של מקצועיות בענף.
lt/pgt

ltpgt
בית הספר יקבל לשורותיו בוגרי תואר ראשון עם עדיפות לבוגרי מדעי החברה, תקשורת, כלכלה ומנע"ס. "ביה"ס שנקים יהיה ייחודי מסוגו. התלמידים יועסקו ע"י משרדי הפרסום במסגרת סטאז' ומרבית השיעורים יינתנו ע"י בכירים בענף כולל מרצים מחו"ל", פירט בראל והוסיף כי "לבוגר ביה"ס תינתן עדיפות בבואו לחפש מקום עבודה בענף".
lt/pgt

ltpgt
האיגוד הקים צוות בראשות יורם דרורי, מנכ"ל משרד הפרסום דרורי שלומי ארועטי, שיגבש יחד עם ועדה מקצועית את התוכנית המתודית וכל מה שקשור בהקמת ביה"ס.
lt/pgt

ltpgt
עוד הוחלט באסיפה, כי במסגרת המאמצים לחזק את המקצועיות של האיגוד והענף, ייערך כנס פרסום שנתי מקצועי, וכי האיגוד יחזק את תחום מחקרי המדיה על מנת לאפשר למשרדי הפרסום החברים בו לתת שירות טוב יותר ללקוחותיהם.
lt/pgt

ltpgt
החלטה נוספת שהתקבלה היום באסיפה, גם היא ביוזמת בראל, קבעה כי יו"ר האיגוד וחברי ההנהלה ייבחרו מעתה לתקופה של שנתיים ולא כפי שהיה נהוג עד היום, לתקופה של ארבע שנים. "לעתים נבחרים אנשים שאינם יכולים להקדיש מספיק לתפקיד וכך תהיה להם אפשרות לפרוש בצורה מכובדת", הסביר בראל.
lt/pgt

ltpgt
כחלק מתהליך המיצוב המחודש של האיגוד יעלה בקרוב קמפיין תדמיתי חדש שיבוצע בהתנדבות ע"י חלק ממשרדי הפרסום. גדעון עמיחי ממשרד הפרסום שלמור אבנון עמיחי Y&R ישמש כמנהל הקריאייטיווי של הקמפיין. מטרת הקמפיין, לטענת בראל, היא להסביר את מטרות האיגוד והענף ושיפור תדמיתם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully