וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אפיק רום: נעשתה טעות אריתמטית בחישוב ה"ביד" ולכן הפסדנו במכרז

נורית שר

19.4.2001 / 15:41

הקבוצה תעביר היום מכתב למועצת הרשות השנייה בבקשה לחשב מחדש את ניקוד המכרז; יו"ר הרשות השנייה מסר כי העניין ייבדק, ואם אכן תתגלה טעות, הרשות תכיר בה

בעלי המניות בקבוצת אפיק רום, שהתמודדה במכרז לערוץ החדשות, טוענים, באמצעות עורך הדין אמנון זיכרוני, כי בחישוב תוצאות ה"ביד" במכרז נעשתה טעות אריתמטית, וכי טעות זו הביאה בסופו של דבר לזכייתה של קבוצת שידורי עדן.

אפיק רום תעביר היום בערב מכתב אל מועצת הרשות השנייה בבקשה לחשב את תוצאות ניקוד המכרז מחדש. לטענת הקבוצה, במידה שיחושב הניקוד מחדש, היא תהיה הקבוצה הזוכה. אפיק רום, שבשליטת דלק, מבטחים, קבוצת "הארץ" ומימד, התמודדה במכרז מול קבוצת שידורי עדן ומול ישראל 10.

כזכור, ההכרעה במכרז נפלה על "הביד", דמי הזיכיון החד פעמיים שהציעו המתמודדים. על פי התוצאות, ניתן לראות ששידורי עדן השיגו את אפיק בחצי נקודה בלבד. המועצה קראה את ההצעות בתחום התוכן, וניקדה אותן על פי הקריטריונים שקבעה, כשסך הכל המשקל שניתן לתוכן היה 70%.

לאחר מכן פתחה המועצה את מעטפות הביד, בהן נכתבו ההצעות הכספיות: שידורי עדן הציעה 13 מיליון שקל, ישראל 10 הציעה 10 מיליון שקל, TV3 הציעה 8 מיליון שקל ואפיק הציעה 5 מיליון שקל. לביד, כזכור, משקל של 30%. לפני פתיחת הביד הובילה אפיק על שידורי עדן, אולם ההצעה הגבוהה של שידורי עדן הכריעה את הכף.

יו"ר הרשות השנייה, מוטי שקאלר, מסר ל-TheMarker.com בתגובה כי למרות שעדיין לא הגיע מכתב רשמי למועצה, העניין ייבדק. "יש לנו יועצים כלכליים מקצועיים מחברת זינגר את אבן שהשקיעו הרבה משאבים בהכנות למכרז, ולא נראה לי סביר שנעשתה טעות. בכל אופן, נבדוק את העניין, ואם אכן נעשתה טעות, נודה בעניין".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully