וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלית תפטר כ-80 עובדים ב-2001

הארץ

24.10.2001 / 7:51

כך אמר אתמול מנכ"ל החברה, גיורא בר דעה, שהכחיש השמועות על פיטורים של כ-200 עובדים; הפיטורים מתווספים לפיטוריהם של 21 עובדים במטה שטראוס עלית, שתוארו ע"י עובד בקבוצה כ"חיסול המטה"

מאת אורה קורן

עלית תפטר כ-80 עובדים ברבעון הרביעי של 2001 - כך אמר אתמול מנכ"ל החברה גיורא בר דעה. לדבריו, השמועות בדבר פיטורים של כ-200 עובדים אינן נכונות. הפיטורים בעלית מתווספים לפיטוריהם של 21 עובדים במטה שטראוס עלית, שתוארו ע"י עובד בקבוצה כ"חיסול המטה". לדבריו, במטה נותרו רק היו"ר עפרה שטראוס להט, המנכ"ל ארז ויגודמן, יועץ משפטי, מנהל כספים ומזכירות.

הפיטורים בעלית הם חלק מצעדי התייעלות על רקע הרעה ניכרת בדו"חות הכספיים של החברה. את הרבעון השני של 2001 סיימה עלית ברווח סמלי של 3 מיליון שקל, ירידה של 90% ביחס לתקופה המקבילה ב-2000. בחברה העריכו כי הרווח התפעולי השנתי בכל 2001 יקרוס ב-50%, לעומת 2000. החברה גיבשה קריטריונים לסגירת מפעלים בחו"ל, אם לא יניבו רווחים בטווח זמן שנקבע.

עלית נקלעה לקשיים הנובעים בעיקר מהשקעות חדשות של הזרוע הבינלאומית שלה, עלית אינטרנשיונל. בנוסף, מתמודדת החברה עם תחרות גוברת בשוק הישראלי ועלייה מתונה בצריכה המקומית. רשת חנויות עלית, שהקימה החברה, לא הניבה את הרווחים להם ציפתה ההנהלה וחלק מהחנויות נסגר בשנה החולפת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully