וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פוג'י תרכוש 50% מהחזקותיה של זירוקס במיזם משותף שלהן ביפאן תמורת 1.3 מיליארד דולר

6.3.2001 / 12:12

העסקה נועדה לשפר את מצב הנזילות של זירוקס ולסייע בכיסוי חובותיה

רויטרס
ltpgt
פוג'י, יצרנית ציוד הצילום הגדולה ביפאן, הודיעה היום על רכישת 50% מהחזקות זירוקס במיזם משותף שלהן ביפאן תמורת 1.3 מיליארד דולר. הרכישה מהווה חלק מניסיון יצרנית מכונות הצילום לכסות על חובותיה התופחים.
lt/pgt

ltpgt
"בעזרת העסקה מגדילה זירוקס את נזילותה ומתקרבת לנקודת גיוס 2 מיליארד דולר", אמר פול אלייר, יו"ר ומנכ"ל זירוקס. זירוקס מסרה שהעסקה תניב רווח נקי של 310 מיליון דולר וצפויה להיסגר עד סוף חודש מארס.
lt/pgt

ltpgt
מניות זירוקס עלו בכ-20% מאז שהחברה מסרה פרטים ראשוניים על העסקה העתידית ביום שישי. מניות זירוקס איבדו כ-90% מערכן במהלך השנתיים האחרונות, בעוד חובות החברה תפחו והיא החלה לדווח על הפסדים.
lt/pgt

ltpgt
החברה המשותפת, פוג'י זירוקס, אשר מייצרת מכונות צילום ומדפסות משרדיות, דיווחה על הכנסות של 7.3 מיליארד דולר בשנת 1999, החברה מחזיקה ב-20% משוק מכונות הצילום ביפאן. יו"ר החברה, יוטארו קובאיאשי, ביטל חששות שחילופי הבעלות יפגעו בחברה ובעצמאותה. "פוג'י היא חברה חזקה, הרכישה מבורכת".
lt/pgt

ltpgt
לזירוקס חוב תאגידי כולל של 17 מיליארד דולר, 4-2 מיליארד דולר מתוכו ישולמו באמצעות מכירת נכסים. בדצמבר זירוקס מכרה את מפעליה ביפאן לפוג'י זירוקס עבור 550 מיליון דולר במזומן.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully