וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש: חברת בנייה יכולה לנכות מס תשומות ע"פ חשבונית מס מחברה לפיתוח עירוני

13.3.2001 / 18:34

כך קבע ביהמ"ש בפס"ד תקדימי בעניין שומת מע"מ של חברת בן-אבו שנפסלה עקב ניכוי מס תשומות; ביהמ"ש קבע כי מדובר בכפל מס

שירות TheMarker.com
ltpgt
ביהמ"ש המחוזי בירושלים (השופט ד"ר אליהו בן זמרה) קיבל בפס"ד תקדימי את ערעורה של בן-אבו - חברה לבניין ופיתוח בע"מ על שומת מע"מ שהוצאה לה ובה פסל מע"מ ניכוי מס תשומות ע"פ חשבונית-מס שקיבלה מהחברה העירונית לפיתוח אשדוד (חפ"א). ביהמ"ש גם חייב את המדינה בתשלום הוצאות משפטיות כבדות למערערת.
lt/pgt

ltpgt
חברת בן-אבו יוצגה על ידי עו"ד רויטל בן-ארוש (לשעבר מנהלת המחלקה המקצועית במע"מ) ועו"ד ויקטור הרצברג מת"א.
lt/pgt

ltpgt
ביהמ"ש פסק כי בן-אבו ניכתה כדין את המע"מ הכלול בהוצאות פיתוח ששילמה לחפ"א, בתוספת מע"מ. תשלום זה נעשה ע"פ מכרז שפירסם מינהל מקרקעי ישראל בשיתוף עם חפ"א והיווה גם תנאי לזכייתה של בן-אבו במגרשים (פרויקט רובע ט"ו באשדוד).
lt/pgt

ltpgt
השופט בן זמרה דחה את עמדת מע"מ לפיה חשבונית המס הוצאה לבן-אבו שלא כדין הואיל ומקבל השירות של העבודות (תשתיות ביוב, מים כבישים מדרכות וכיו"ב) היא הרשות המקומית ולא היזם (במקרה דנן בן-אבו) המשלם בפועל את הוצאות הפיתוח.
lt/pgt

ltpgt
ביהמ"ש קיבל את טענת חברת בן-אבו כי פסילת ניכוי מס התשומות משמעה תשלום כפל מע"מ שכן עלויות הפיתוח כלולות במחיר הדירות עליהן משולם מע"מ ומגולגל על הצרכנים הסופיים, רוכשי הדירות.
lt/pgt

ltpgt
עוד קבע ביהמ"ש כי עמדת מע"מ אינה צודקת גם על פי עיקרון תום הלב וכי מן הראוי כי רשויות מע"מ כזרוע של המדינה ינהגו באופן התואם להתחייבות המדינה, באמצעות מינהל מקרקעי ישראל, במכרז שפירסם.
lt/pgt

ltpgt
בהתאחדות הקבלנים הובעה קורת רוח רבה מתוצאות פסה"ד, בשל העובדה שעמדתה העקבית של ההתאחדות בדבר העוול שנגרם לקבלנים רבים אשר נפגעו מעמדת מע"מ, התקבלה ע"י ביהמ"ש. מר יהודה קראוזה, יו"ר ועדת המיסוי בהתאחדות, אומר כי ההתאחדות תלמד את פס"ד ותפעל מול אגף המכס והמע"מ כדי לתקן את הדרוש. כמו כן, ממליצה ההתאחדות לציבור הקבלנים לבדוק, כל אחד לפי נסיבותיו, האם יש לפסה"ד גם תוצאות כספיות מעשיות מבחינתו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully