וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכאן אפשר רק להשתפר: הפסד רבעוני של 20 מיליון שקל לקבוצת סגיאל

שלומי גולובינסקי

9.4.2001 / 12:43

סגיאל סבלה במהלך הרבעון הרביעי של 2000 ממחיקות חד פעמיות ומהוצאות מימון כבדות בגין מניות הכשרת הישוב, שהעוברו לחברה הבת ירדן


ltpgt
הוצאות מימון כבדות ומחיקות חד פעמיות העבירו את קבוצת האחזקות סגיאל , שבשליטת רועי גיל ואיתן אלדר, להפסד של 20 מיליון שקל ברבעון האחרון של 2000. ההפסד הרבעוני הכבד הוביל את הקבוצה לרשום הפסד של 13.9 מיליון שקל ב-2000, לעומת רווח של 38.2 מיליון שקל ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
לקבוצת סגיאל שתי החזקות עיקריות - גבור ספורט 467019-MRQ , המשמשת לה כזרוע השקעות עיקרית, ונעמן פורצלן. שתי ההחזקות הללו סבלו במהלך הרבעון הרביעי של השנה מהפסדים. נעמן, העוסקת ביבוא ושיווק של כלי בית, הפסידה 4.5 מיליון שקל במחזור מכירות של 18.9 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
שני גורמים הובילו להפסד של נעמן: הראשון - המצב הבטחוני בישראל החל מהרבעון הרביעי של 2000, שהוביל לקיטון במכירות של החברה ללקוחותיה, בהם בתי מלון שסבלו מהיעדר תיירים, וחנויות בקניונים (לנעמן רשת של 15 חנויות) שנפגעו מהיעדר קונים. למזלה של נעמן ההאטה הזו נפלה על רבעון שעונתית נחשב ממילא לרבעון חלש שלה.
lt/pgt

ltpgt
הנתון השני שהוביל להפסד של נעמן הוא מחיקה של כ-3 מיליון שקל בגין רכישת חברת מילבו, שהיתה אחת המתחרות הגדולות שלה. כאן כבר מדובר במחיקה חד פעמית שלא תבוא לידי ביטוי בעתיד.
lt/pgt

ltpgt
מחיקות היו גם בדו"חות ההחזקה השנייה של סגיאל - קבוצת גבור ספורט. החברה הבת של גבור ספורט, גרבי גבור אלפא, נאלצה למחוק מיליון דולר כתוצאה מניסיון שלא עלה יפה להשתלט על יצרנית גרביים בארה"ב. גבור ספורט עצמה סיימה את השנה החולפת עם רווח נקי של 1.28 מיליון שקל בלבד, לעומת רווח של 51 מיליון שקל בשנה המקבילה.
lt/pgt

ltpgt
גבור ספורט רשמה במהלך השנה הוצאות מימון כבדות של 24 מיליון שקל - שהן ברובן עלויות מימון רכישת כ-21% ממניות הכשרת הישוב 612010-MRQ ב-261 מיליון שקל. הוצאות המימון הכבדות משפיעות כמובן גם על דו"חות סגיאל, שרשמה הוצאות מימון של כ-39.3 מיליון שקל בשנת 2000.
lt/pgt

ltpgt
אולם, גם כאן מדובר בתמונת מצב שלא תחזור על עצמה בשנה הקרובה. כל זאת משום שגבור העבירה את מניות הכשרת הישוב שברשותה לידי חברת ההשקעות ירדן, שנרכשה ע"י גבור בתחילת ינואר 2001 ב-24.5 מיליון דולר. ירדן נהנית מקופת מזומנים גדולה, ולכן הוצאות המימון שלה יהיו קטנות בהרבה מאלה של גבור ספורט.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully