וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יצרנית טכנולגיית השבבים רמבוס מאכזבת: רווחיה ברבעון נפלו בשיעור ניכר מהתחזיות ל-8 מ' ד'

יהודה שויצר

12.4.2001 / 23:04

דיווחה על רווח של 8 סנטים למניה לעומת תחזיות לרווח של 11 סנט

יצרנית טכנולגיית השבבים רמבוס (סימול RMBS) אכזבה היום עם דו"ח גרוע במיוחד. החברה המייצרת את שבבי הזיכרון DRAM דיווחה על רווח ברבעון של 8.2 מיליון דולר, המשקף רווח של 8 סנטים למניה, לעומת תחזיות לרווח של 11 סנט למניה.

הכנסות החברה ברבעון הוכפלו ל-31.2 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 15.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. "תוצאותינו ברבעון זה משקפים את הירידה במחירי שבבי ה-SDRAM ואת ההוצאות הכבדות שאנו סופגים מהמאבקים המשפטיים להגנת זכויות היוצרים שלנו", אמר גאוף טייט, מנכ"ל החברה.

אינטל הפילה את רמבוס

מניית רמבוס קרסה מתחילת השנה ביותר מ-60%. הסיבה לקריסה נבעה בעיקר מההודעה של אינטל , אחת הלקוחות המרכזיים של החברה, כי תפסיק את השימוש בשבבי הזיכרון של רמבוס בכל הפלטפורמות, חוץ מתחנות עבודה, עד אמצע 2001.

שבבי הזיכרון של רמבוס, DRAM, מאיצים את תקשורת הנתונים בין שבבי הזיכרון לשבבים הלוגיים של מחשבים אישיים, אך שילובם הואט עקב עלותה הגבוהה יחסית של טכנולוגיה זו.

אינטל חתמה על הסכם פיתוח ורישוי עם רמבוס בסוף 1996, וב-1998 רכשה החזקת מיעוט ביצרנית שבבי הזיכרון מיקרון טכנולוג'י, מתוך הנחה שמיקרון תייצר שבבי DRAM שיתמכו בטכנולוגיה של רמבוס.

ההסכם חייב את אינטל לעשות שימוש בלעדי בטכנולוגיית הזיכרון של רמבוס. אינטל הזדרזה גם לזרות מלח על פצעיה של שותפתה לשעבר: היא הודיעה כי אין בכוונתה לכפות על יצרני מחשבים אישיים את השימוש בטכנולוגיה של רמבוס עם שבבי פנטיום 4 החדשים, וכי היא מתעתדת לפתח טכנולוגיה משלה לצורך העניין.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully