וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת המערכות הרפואיות אולטרה-גייד גייסה 10 מיליון דולר

הארץ

18.4.2001 / 8:02

עד כה גייסה החברה כ-12 מיליון דולר בשלושה גיוסים

עודד חרמוני

חברת הסטארט אפ הישראלית אולטרה-גייד (Ultraguide), המפתחת ציוד רפואי, השלימה את גיוס ההון הרביעי שלה, בהיקף של 10 מיליון דולר. ככל הידוע, את הגיוס הובילה קרן קיימן שהשקיעה את מרבית ההון, וכפי הנראה השתתפו בו גם המשקיעים הקודמים בחברה, בהם דפטא, אינפיניטי וקרן וריטאס. עד כה גייסה החברה כ-12 מיליון דולר בשלושה גיוסים. את תגובת החברה לדברים לא ניתן היה להשיג אתמול.

אולטרה-גייד הוקמה ב-1996 בחיפה. החברה מעסיקה כ-50 עובדים ומייצרת ומפתחת ציוד הנחיה רפואי לביצוע פעולות כירורגיות וניתוחים בעלי רמת פולשנות נמוכה, באמצעות מערכות הדמיה רפואיות מבוססות אולטרסאונד ו-CT. מערכות ההנחיה נעזרות בציוד הדמיה רפואי שפיתחה, המאפשר הצגה תלת-ממדית של המידע המתקבל ממכשירי ההדמיה הקיימים בחדר הניתוח.

המערכות של החברה, כגון אולטרה-גייד 1000, הן בעלות תכנון מודולרי המאפשר לשלבן במכשירי אולטרסאונד קיימים. ה-CT Guide שפיתחה החברה הוא מכשיר הדמיה ללא קרינה רדיואקטיווית. ב-2000 הסתכמו מכירות החברה ב-2 מיליון דולר, ולהערכת החברה, ב-2001 תגיע להיקף מכירות של 13 מיליון דולר.

מטה החברה ממוקם בלייקווד, קולורדו, ומרכז המחקר והפיתוח שלה בחיפה. באוקטובר 2000 קיבלה החברה את אישור מינהל התרופות האמריקאי (FDA) לאספקת מערכת הנחיה מבוססת CT, המאפשרת למטפלים להגיע בדייקנות אל רקמות החשודות כגידול ממאיר על מנת לבצע בדיקות ביופסיה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully