וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארקיע מפטרת 15 טייסים עקב המשבר בענף התעופה

הארץ

9.8.2001 / 7:42

זהו גל פיטורי הטייסים השני מתחילת אינתיפאדת אל-אקצה באוקטובר; בפעם הקודמת פוטרו 9 טייסים

מאת זוהר בלומנקרנץ

חברת ארקיע מפטרת 15 טייסים עקב המשבר הפוקד את ענף התעופה על רקע המצב הביטחוני. הנהלת החברה שלחה אתמול מכתבים בעניין לקבוצת הטייסים.

אם יימשך המשבר בענף התעופה לאחר עונת החגים, בכוונת החברה לצמצם את כוח האדם של החברה ולפטר עוד עובדים, ולא רק טייסים. זהו גל פיטורי הטייסים השני מתחילת אינתיפאדת אל-אקצה באוקטובר. בפעם הקודמת פוטרו 9 טייסים.

חברת ארקיע, המפעילה טיסות שכר בינלאומיות וטיסות פנים ארציות, נפגעה קשות מהירידה בתנועת הנוסעים בתעופה הבינלאומית והפנים ארצית. ביולי 2001 נרשמה ירידה של 34%בתנועת הנוסעים בתעופה הבינלאומית, לשדות התעופה אילת ועובדה, לעומת יולי אשתקד. בטיסות הפנים ארציות נרשמה ביולי 2001 ירידה של 11% בתנועת הנוסעים לאילת, לעומת יולי אשתקד.

מכתבי הפיטורים גרמו אתמול לתסיסה בקרב ציבור הטייסים בארקיע. לדבריהם, הפיטורים לא נעשו על פי דרגת בכירות, כפי שנדרש. כך לדוגמה, לא פוטרה הטייסת שבחברה, למרות שדרגת הבכירות שלה נמוכה מזו של מי שקיבלו את מכתב הפיטורים.

מנכ"ל ארקיע, ישראל בורוביץ, אמר אתמול בתגובה: "צמצום כוח האדם נובע מהערכת המצב של החברה. במידה שהמצב יחמיר באוקטובר, לאחר החגים, יהיה צמצום נוסף בכוח אדם, ולא רק של טייסים. ארקיע מתאימה את מספר העובדים לרמת הפעילות".

באשר להשארת הטייסת בחברה, המשיך בורוביץ: "הנהלת ארקיע החליטה להשאיר את הקברניטה הראשונה והיחידה במדינת ישראל, כחלק מתהליך שנועד לתמוך בנשים ולעודדן לעבוד בתפקידים אלה. אין כל רע באפליה מתקנת לנשים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully