וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בפאי פיננסים רוצים לגייס 70 מיליון דולר לקרן גידור

חגי עמית

1.11.2006 / 21:22

קרן הגידור תאפשר ללקוח לבדוק אחת לחודש את רמת הסיכון שאליה הוא חשוףחברת Hedge Trade מקבוצת פאי מוצרים פיננסיים משיקה קרן גידור חדשה בשם Israeli Fixed Income(.F.II). הקמת קרן הגידור חוברת לידיעה על הפיצול בחברת פאי פיננסים. שלשום נודע, כי אהרון כהן, שנחשב למוח הפיננסי בקבוצה, מכר את חלקו בקבוצה לשותפיו מוטי מערבי ורמי אורדן. כהן יעזוב יחד עם קרן הגידור שאותה הוא מנהל.אך לפני חודשיים דווח על התעניינות של דלק קפיטל מקבוצת דלק ברכישת 50% מפאי פיננסיים. המשא ומתן הושעה אז בגלל חקירה שהתנהלה נגד שניים מבעלי החברה אהרון כהן ויהונתן קיי בחשד להעלמת הכנסות והתחמקות מתשלום מס בשווי מאות אלפי שקלים.הקמת קרן הגידור החדשה מסמנת את התוכניות של מערבי ואורדן להמשיך לפעול בתחום הגידור. בנוסף לשניים, שותף בקרן החדשה גם אריה אהרונוב, שינהל את השקעות הקרן. הקרן החדשה תתמחה בניהול חוב פקדונות, אג"ח וריביות ולדברי אהרונוב, היא תציע כמה חידושים ייחודיים לענף."בנק מזרחי טפחות ישמש כחשב המחירים של הקרן, ויחשב עבור מנהל הקרן מדדי סיכון. נפרסם אחת לחודש את מדד ה-VAR (מדד סיכון המשקף את רמת החשיפה המקסימלית להפסדים. כלומר, מה השיעור הגבוה ביותר שבו הקרן עלולה לרדת בתרחיש קיצוני). זה מקטין את אלמנט 'הקופסה השחורה' שקיים בקרן גידור מבחינת המשקיע", אמר אהרונוב."הרעיון הוא ליצור קרן שגם משקיעים זרים יוכלו להסתכל עליה: עם נאמן, רואה חשבון וחשב מחירים. הלקוח גם ייהנה מכך שהשגנו עמלות טובות ונמוכות מהבנקים בזכות רמת הפעולות האינטנסיווית שאנחנו צפויים לבצע דרכם", הוסיף אהרונוב.הקרן החדשה מגבילה את עצמה לנכסים מנוהלים של 70 מיליון דולר בשנה הראשונה ו-120 מיליון דולר בשנה שאחריה. אהרונוב הציב לעצמו מטרה של תשואה אבסולוטית של 15%.


10%
בשנה, עם סטיית תקן של .7%5% הקרן תגביל את עצמה להשקעה מקסימלית של 10% מהאג"ח מתחת לדירוג ההשקעה או לא מדורגים, ו 10% בדירוג השקעה של עד ,A כולל. דמי הניהול בקרן יהיו ,2% בנוסף לגבייה של 20% מהרווח, כנהוג בענף הגידור. לדברי אהרונוב, בחברה מצפים לגייס 150120 מיליון שקל לפני שיתחילו בפעילות.
אהרונוב ניהל בעבר את קרנות האג"ח של קבוצת פסגות והגיע לניהול של 22 קרנות נאמנות. לפני כן היה מנהל ההשקעות של נכסים בהיקף 18 מיליארד שקל בנוסטרו של חברת מגדל. פאי פיננסים אחראית בשלוש השנים האחרונות להנפקות וגיוסי הון בהיקף של יותר למעלה מ 6.5 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully