וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאומי במגעים לשמש חתם בהנפקת סלקום

ערן גבאי

2.11.2006 / 11:55

גליה מאור שוחחה עם נוחי דנקנר על הצטרפות לחתם גולדמן סאקס. בלאומי מכחישים. אי.די.בי: "מאור ודנקנר משוחחים מדי פעם"

אחרי שבנק ההשקעות האמריקאי גולדמן סאקס, המחזיק בכ-5% ממניות סלקום, נבחר לשמש כחתם המוביל של הנפקת סלקום הקרובה בבורסת ניו יורק, שוחחה לאחרונה מנכ"לית בנק לאומי, גליה מאור, עם בעל השליטה באי.די.בי, נוחי דנקנר, בניסיון לבחון אפשרות לצרף גם את לאומי, המחזיק אף הוא בכ-5% ממניות סלקום, כחתם בהנפקת סלקום - כך נודע ל-TheMarker. בלאומי מכחישים את דבר השיחה. מאי.די.בי נמסר בתגובה, כי "גליה מאור ונוחי דנקנר משוחחים מדי פעם על נושאים עסקיים שונים".

בנק לאומי השלים את עסקת רכישת 5% ממניות סלקום במאי השנה. במהלך 2006 מכרה דסק"ש 16% ממניות סלקום לגולדמן סאקס (5%), למגדל (4%), ללאומי (5%) ולבינלאומי (2%). דסק"ש מחזיקה כיום בכ-78.5% ממניות סלקום. בנק לאומי רכש את המניות במחיר ששיקף לסלקום שווי של 2.07 מיליארד דולר - לפני חלוקת הדיווידנד מאז.

סלקום עשתה השבוע צעד פרוצדורלי נוסף בדרך להנפקת מניותיה בניו יורק במחצית הראשונה של 2007. סלקום הודיעה השבוע לבורסה, כי דירקטוריון החברה אישר הגשת טיוטת תשקיף חסויה (confidential filing) לעיון הרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) ובורסת ניו יורק (NYSE), בקשר להצעת מניותיה לציבור.

הגשת טיוטת התשקיף צפויה בימים הקרובים, נכתב בהודעת החברה. לאחר שיוגש התשקיף על ידי החברה, הוא יעבור להערות ברשות ויתבצע שלב התמחור, שלאחריו יוחלט בסלקום אם לצאת להנפקה. "בשלב זה טרם קיבלה החברה החלטה לעניין ביצוע הצעה לציבור כאמור, וטרם נקבעו היקף ההצעה, תנאיה ועיתויה. אין כל וודאות באשר לביצוע הצעה לציבור", נכתב בהודעת סלקום לבורסה.
גם בנקי ההשקעות וויליאם בלייר ובנק ההשקעות ג'פריס ברודוויו יצטרפו להנפקה של סלקום. את ההנפקה יוביל כאמור גולדמן סאקס.

ההנפקה של סלקום צפויה להתבצע לפי שווי של כ-1.7-1.6 מיליארד דולר, אחרי חלוקת הדיווידנד בהיקף של כ-800 מיליון דולר. סלקום תקצה במסגרת ההנפקה 450 אלף אופציות למנכ"ל החברה, עמוס שפירא, ומנה דומה ליו"ר החברה, עמי אראל, כך שכל אחד מהם יחזיק בכ-0.45% ממניות סלקום.

בשנה שעברה רכש דנקנר את השליטה בסלוקם בהשקעה של 1.34 מיליארד דולר. אחזקותיה של בסלאות' בסלקום (34.75%) נרכשו לפי שווי של 1.8 מיליארד דולר, ושל משפחת ספרא (34.75%) לפי שווי של 2.07 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully