וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים ממליצים למכור את אפריקה ישראל

נתן שבע

2.11.2006 / 14:01

יובל בן זאב: "ההנפקות הצפויות שבדרך כבר מגולמות במחיר". חותך את ההמלצה למניה ל"תשואות חסר"

אפריקה ישראל הספיקה לזנק בכ-85% מאז תחילת השנה כחלק מהעליות במגזר הנדל"ן כולו. יובל בן זאב מכלל פיננסים כבר חושב שהמניה יקרה מידי וחותך את ההמלצה למניה ל"תשואות חסר". כמו כן, הוא מעלה חששות מפני ההאטה בשוק הנדל"ן בארה"ב, מרווחיות העתידית של החברה, וממכירות חלשות במגזר הנדל"ן למגורים ברבעון השלישי. מחיר המניה עודכן קלות מעלה ל-280 שקל - 7% מתחת למחיר המניה היום.

בן זאב מעריך, כי ההנפקות הצפויות של הפעילויות ברוסיה והנפקת אפי אירופה בלונדון כבר מגולמות במחיר וההנפקות לא יביאו להצפת ערך דרמטית. על אף ששוק הנדל"ן ברוסיה רותח, המודל שלו לוקח בחשבון שווי של 1.5 מיליארד דולר. בהתבסס על המידע הקיים שווי זה מגלם ציפיות לא מעטות לשנים הקרובות, כך שיצירת ערך מעבר לזה נראית יעד אגרסיווי.

גם בארה"ב לא צופה בן זאב עתיד ורוד. נתוני שוק הנדל"ן בארה"ב מצביעים על האטה. בעוד שבניו יורק נראה כי עסקי החברה מתקדמים טוב, בלאס וגאס ובמיאמי נראה שיש עיכוב. בלאס וגאס אמור היה להיחתם הסכם עם רשת מלונות לגבי פרויקט ענק של 1 מיליון מ"ר. המועד המקורי חלף והחברה עדיין במו"מ לחתימה על הסכם הניהול למלון ולהשקעה של 350-300 מיליון דולר בפרויקט.

במיאמי השוק חלש מזה מספר חודשים. העסקה עליה חתמה אפריקה למכירת קרקע בתמורה ל-90 מיליון דולר ורווח של 19 מיליון דולר מתעכבת. כמו כן, חושש בן זאב מעיכוב במכירות בשלושה מגדלי מגורים במיאמי וייתכן ביטול של אחד הפרויקטים.

החברות הבנות של אפריקה זינקו בחודש האחרון בכ-16% כל אחת, דבר שמוסיף לשווי של אפריקה כ-400 מיליון שקל. בן זאב מעריך, כי אפריקה נכסים הגיעה כבר לסוף העליות, לאחר שהגיעה למחיר היעד שלה - 194 שקל - 2% פחות ממחיר השוק. כמו כן, חושש בן זאב כי ענף הבנייה למגורים בישראל סבל ממכירות חלשות ברבעון השלישי והחברות, ובכללן אפריקה מגורים, יתקשו לעמוד ביעדי המכירות ל-2006 כולה.

גם תוצאות הרבעון השלישי מעוררות סימני שאלה לגבי הרווחיות של החברה. בן זאב מעריך, כי אלה יצביעו על רווח לא גבוה של 140-100 מיליון שקל לעומת 160 מיליון שקל בממוצע בששת הרבעונים האחרונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully