וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מעלות בודקת את דירוג האג"ח של חברת החשמל

נתן שבע

2.11.2006 / 15:33

לפני מספר שבועות דיווחנו כי לחברה קשיים תזרימיים והיא מממשת את תיקי ההשקעות שלה

בחברת דירוג האשראי מעלות מתעוררים באיחור של ימים ושוב רק לאחר שהאירועים מתרחשים. מעלות בודקת את דירוג האשראי של חברת חשמל בעקבות חשיפת TheMarker על קשיים תזרימיים בחברה. הש
לחברה החשמל יש בעיות תזרימיות קשות ובעקבות זאת היא פונה לבתי ההשקעות למממש את התיקים שלה ולהחזיר לה את הכספים. חובה של חברת החשמל מסתכם ב-45 מיליארד שקל.

ברקע, נמשכים המאבקים של הוועד בחברת חשמל כנגד הפרטת חברת החשמל המתוכננת והדיונים לגביה. מעלות מציינת היום, כי "לנוכח השחיקה במיצובה הפיננסי של החברה, ההחלטות האחרונות של הממשלה המתייחסות למבנה חברת החשמל ותעריפיה שייקבעו על מנת להבטיח תשואה נאותה על ההון לצורך היציבות הפיננסית של החברות, והמו"מ המתנהל במשק החשמל, מודיעה מעלות כי דירוג האג"ח של החברה נמצא בתהליך בדיקה".

מעלות מציינת עוד, כי "לאירועים שנסקרו עשויות להיות השלכות חיוביות והן שליליות על המבנה הפיננסי של החברה ועל איגרות החוב". ייתכן כי במעלות בונים על ההתייעלות שתהיה בחברה עם הצלחת ההפרטה, אם כי היא לא מנדבת פרטים נוספים לגבי השלכות חיוביות שיכולות להיות.

חברת החשמל מקבלת את הדירוג הגבוה ביותר, AAA, בדומה לדירוג של אג"ח ממשלתיות מה שמאפשר לה לגייס כסף בריביות נמוכות. ברבעון השני של השנה רשמה החברה הפסד של כ-98 מיליון שקל, ולפי הערכותיה היא תרשום ב-2006 הפסד של כ-770 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully