וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: הפיגוע בירושלים הביא לירידות של 1.5% במעו"ף; עלית נפלה ב-8.6% לאחר דו"חות גרועים

גולן פרידנפלד

9.8.2001 / 17:16

דסק"ש ירדה ב-2% וכלל תעשיות ירדה ב-3.5% לאחר שדיווחו כי ירשמו הפסד של 50 מ' ש' בגין הפסדי סאיטקס

הפיגוע בירושלים ותוצאותיו הקשות טרפו את הקלפים היום בבורסה ומדד המעו"ף הגיב מיד בירידות של כ-1%, לאחר שמרבית היום התנהל המסחר בעצלתיים סביב קו האפס. בשלב מאוחר יותר נראה כאילו השוק נרגע מעט וחוזר להיסחר בירידות של חצי אחוז - אך בסופו של יום המסחר רשמו המדדים המובילים ירידות של כ-1.5%.

מדד המעו"ף סיים בירידות של כ-1.45% לרמה של 449.82 נקודות, מדד ת"א 100 ירד ב-1.3% ומדד התל-טק ירד ב-2%. מחזור המסחר הסתכם ב-210 מיליון שקל.

מניית עלית ירדה בשיעור של כ-8.6% בעקבות הדו"חות הגרועים לרבעון השני. החברה דיווחה היום על רווח זעום של כמיליון שקל לעומת רווח של 21.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. גם בשורה האחרונה מדווחת החברה על ירידה של 10% ומחזור המכירות הסתכם ב-443 מיליון שקל.

מניית טבע עלתה ב-0.5% כתגובה לאישור הטנטטיווי שקיבלה החברה לשיווק גירסת ה-15 מיליגרם של תרופת הבוספירון. גלולות הבוספירון הן הגירסה הגנרית של תרופת ה-Squibb's Buspar של חברת בריסטול מאיירס לטיפול במקרים של חרדה וחרדה המשולבת בדיכאון. המכירות השנתיות של גירסת 15 המיליגרם של התרופה בארה"ב נאמדות בכ-395 מיליון דולר.

מניית סאיטקס עלתה בכ-6.4% בעקבות הדו"חות שפירסמה היום, בהם דיווחה על הפסד של 161 מיליון דולר ברבעון השני, שנבע ברובו ממחיקת ההשקעה בקריאו הקנדית בהיקף של 150 מיליון דולר. הכנסותיה של סאיטקס הסתכמו ב-66.4 מיליון דולר ומהוות גידול של 72% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל.

מניית כלל תעשיות ירדה ב-3.5% ומניית דסק"ש ירדה ב-2% לאחר שהשתיים הודיעו כי ימחקו בדו"חות הרבעון השני כ-50 מיליון שקל כל אחת בגין החזקותיהן בסאיטקס. בנוסף, דסק"ש הודיעה כי היא מוחקת כ-33 מיליון שקל מערך השקעתה בסאיטקס.

מניית אי.די.בי אחזקות ירדה ב-2% ומניית אי.די.בי פיתוח בכ-2.5% בעקבות הדיווח שייגרם לחברות הפסד כתוצאה מהחזקותיהן בכלל תעשיות ובדסק"ש, שדיווחו על חלקן בהפסדי סאיטקס, כאמור.

מניית הפניקס עלתה ב-8.3% לאחר שאתמול הצליחה החברה לגייס סכום של 150 מיליון שקל באמצעות איגרות חוב ממשקיעים מוסדיים.

מניית אלרון ירדה ב-3.8% על רקע הדו"חות הכספיים שפורסמו אתמול, בהם דיווחה על הפסד נקי של 10.4 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 10.2 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מניית אלביט מערכות ירדה ב-0.7%. בנק אגוד העניק המלצת "קנייה" למניה עם מחיר יעד של 19.3 דולר, הגבוה ממחיר השוק ב-18%. באגוד העלו את מחיר היעד למניה מ-18 לדולר למחיר האמור בעיקר בשל הדו"חות הכספיים הטובים שפירסמה החברה השבוע. עוד סברו באגוד כי החברה עתידה לבצע מיזוג עם חברת אלישרא העוסקת אף היא בתחום הבטחוני.

מניית בנק לאומי ירדה ב-1.54%. הבוקר פורסם כי בנק לאומי מתקשה לגייס בנקאים מומחים לניהול הפעילויות הנוספות שלו מכיוון שאלו טוענים שעדיין לא ברור מי יהיו בעלי הבנק בעתיד.

מנייית ריטליקס ירדה היום בכ-4.5%. אתמול בוצעה עסקה מחוץ לבורסה בהיקף של 10 מיליון שקל ובמסגרתה עברו ידיים כ-1.3% מהון המניות של החברה במחיר של 69 שקל - מחיר הבורסה בו נסחרה המניה אתמול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully