וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קופות הגמל הבנקאיות מפגרות ב-1% אחרי הפרטיות

עומר שרביט

7.11.2006 / 12:20

באוקטובר רשמה גדיש את התשואה הגבוהה ביותר: 2.5%. עוצמה עם התשואה הנמוכה ביותר: 2.3%

למרות העליות החדות בשוק ההון, סביבת הריביות הנוחה וירידת התשואות בשוק הסולידי, קופות הגמל הפרטיות חוו חודש קשה באוקטובר ומפגרות בשיעור ניכר אחרי המתחרות הפרטיות. תשואות הקופות לאוקטובר ממחישות מדוע הציבור בורח מהן, ערב העברתן לניהול של חברות הביטוח והברוקרים הפרטיים.

את התשואה הגבוהה ביותר באוקטובר רשמה גדיש של בנק הפועלים, עם 2.54%, ואת התשואה הנמוכה ביותר רשמה עוצמה של בנק לאומי עם 2.31%. תשואות אלו נמוכות בכ-1% מממוצע קופות הגמל הפרטיות שפירסמו עד כה.

מתחילת השנה מובילה את התשואות הבנקאיות תמר של בנק דיסקונט, עם תשואה של 6.6%. האחרונה היא גדיש של בנק הפועלים, עם 5.84%. אוקטובר היה חודש חיובי בבורסות בארץ ובחו"ל וגם בשוק הסולידי, שבו איגרות החוב השקליות והצמודות הארוכות הורידו תשואות.

בקרב הפרטיות, אפסילון רשמה באוקטובר תשואה גבוהה יחסית של 4.2%, ואיפקס השיגה תשואה של כ-3.3%. גם מתחילת השנה - שתי הפרטיות מובילות על הבנקאיות עם תשואה של כ-6.8%.

בימים האחרונים נחתמו עסקות לרכישת שתיים מהקופות: פריזמה חתמה על רכישת קופות גמל מבנק לאומי, ואקסלנס רכשה את קופות הגמל של בנק המזרחי. ביטוח ישיר מנהלת מו"מ לרכישת קרן השפע, וכלל היתה עד לאחרונה במו"מ לרכישת תמר.

במקביל לתשואות הנמוכות, הקופות הפרטיות סובלות מצבירה שלילית לטובת הפרטיים - שממשיכים לגייס כסף: אקסלנס גייסה בספטמבר 152 מיליון שקל, ילין לפידות גייסה 70 מיליון שקל ודש 66 מיליון שקל. לעומת זאת, הפועלים איבדה בספטמבר 212 מיליון שקל, לאומי 119 מיליון שקל, והבינלאומי 64 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully