וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פעילים בשוק: "הזרים בדרך החוצה"

טל לוי

7.11.2006 / 13:51

אתמול הודיעה הבורסה כי הציבור הפקיד כ-900 מיליון שקל נטו בקרנות הנאמנות

האם השיא שרשמה הבורסה בימים האחרונים יגרור גל מימושי רווחים? "הזרים בדרך החוצה, ויש להם סיבות טובות לכך" - כך אמר לפני שעה קלה פעיל באחד מחדרי העסקות הגדולים, והוסיף: "הזרים נכנסו לשוק כאשר המדדים היו נמוכים, והם מרוויחים את העליות בבורסה בחודש האחרון. סיבה שנייה ליציאה שלהם היא שער החליפין: הזרים רכשו שקלים כאשר שער הדולר היה סביב 4.60 וכעת הם יוצאים ברווח של כ-6% בשל התחזקות השקל".

ביומיים האחרונים הוסיף הדולר כ-1% והוא נמצא כבר ברמה של 4.32 שקלים. פירוש הדבר הוא כי "מישהו" מוכר שקלים ורוכש דולרים, כאשר אותו "מישהו" הוא ככל הנראה משקיעים זרים. "ביומיים האחרונים אין קניות חזקות של זרים" אומר הפעיל.

ומי המניות שנפגעות הכי הרבה? "הזרים מוכרים בעיקר את מניות הבנקים, ובמיוחד את מניית הפועלים, שם רואים משקיעים אמריקאיים שיוצאים כמעט כל יום", אומר הפעיל. "בסך הכל רואים בשבוע האחרון מכירות נטו".

"הזרים מתחילים להיות סלקטיוויים כי הם מזהים היפוך מגמה בתחום המט"ח", אומר הפעיל. "נתוני המקרו שיצאו בארה"ב בסוף השבוע הראו כי האינפלציה עדיין לא נבלמה, מה שמוריד את הציפיות להורדת ריבית. לעומת זאת הריבית בישראל דווקא צפויה לרדת, כך שהדולר מתחיל לעלות".

ומי נכנס לבורסה ובכל זאת מעלה את המדדים? את התשובה לכך סיפקה הבורסה אתמול, כאשר דיווחה כי הציבור הפקיד בחודש אוקטובר 900 מיליון שקל נטו בקרנות נאמנות - הסכום הגבוה ביותר מאז אפריל 2004, וזאת לאחר פדיונות נטו בסך של 1.7 מיליארד שקלים מתחילת השנה.

פעיל אחר מציין, כי "הזרים אכן יוצאים מהבורסה ומממשים מניות בצורה גורפת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully