וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנגיד פישר: אנו צופים צמיחת תמ"ג של מעל 4.6%

7.11.2006 / 16:35

סטנלי פישר בכנס שדרות: "המיתון יגיע - יש לפעול נגדו ברמות מיסוי נמוכות והגברת יעילות במערכת הציבורית"

"הכלכלה הישראלית נמצאת במצב טוב מאוד אפילו לאחר המלחמה. התמ"ג של 2006 צפוי לצמוח ב-4.6% והנתונים שיש לנו מחזקים את ההרגשה שזה יהיה אף יותר", כך אמר היום נגיד בנק ישראל סטנלי פישר בכנס שדרות לחברה.

"אם התמ"ג ימשיך בקצב הנוכחי וכך גם קצב הגידול של האוכלוסייה - נגיע לתוצר לנפש של 29 אלף דולר בשנה בתוך 10 שנים. אם נצמח רק ב-3% נגיע רק ל-22 אלף דולר. הצמיחה היא המשימה הכי חשובה לעתיד המשק. יחס החוב-תמ"ג הוא עדיין פחות טוב משהיה לפני 6 שנים. מצב כזה לא מאפשר לממשלה לנהל מדיניות אנטי מחזורית - לפעול נגד המיתון כשהוא יגיע. התמריצים המבניים לצמיחה צריכים להיות רמות מיסוי נמוכות ויעילות במערכת הציבורית", הוסיף הנגיד.

ראש עיריית חיפה יונה יהב השתתף גם הוא בכנס שדרות. "אני מצהיר ש-80% מהזמן שלי אני אתחכך בהון", אמר יהב הבוקר. "נכנסנו לעידן מתמשך של כסף ציבורי הולך ופוחת, והיום אפשר לבנות עיר רק עם כסף פרטי". לגבי תפקוד עירו במלחמה אמר ראש עיריית חיפה "אי לי טענות לממשלה - יש לי רק טענות כלפי בעלי ההון. כל חברות הסלולר, הוט, תדיראן - כולם ברחו לי מהעיר במלחמה, ואלו הרי השירותים שהופכים לחיוניים במצב כזה - טלפון, כבלים ומזגנים. הייתי צריך לעשות חגיגה בטלוויזיה כגי שהחוצפנים הללו בבנק לאומי שעושים רווחי הון של מיליארדים ישימו לי כסף בכספומטים".

בפאנל שנקרא "פאנל שלום העורף" התפתחה מיני מלחמה בין הצפון לדרום, כאשר יהב הגיב לטענות נציגי הדרום בדבר הצורך בפיתוח מרכזי השכלה ותעסוקה. יהב אמר שבגלל הדברים הנאמרים יהרסו את אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת תל אביב. "אין בארץ כסף ל-17 אוניברסיטאות. זה לא רציני. אי אפשר להשקיע את אותם הסכומים גם בפריפריה וגם בחיפה. מי שרוצה שיגור באחו וייסע לתל אביב לאוניברסיטה. מה שצריך לעשות זה להשקיע בתשתיות כדי שהגישה תהיה טובה", אמר יהב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully