וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר עולה ל-4.347 שקלים

טל לוי

8.11.2006 / 15:28

משלים עלייה של 2% בשבוע. דרור זק"ש: התחזקות הדולר נראית בינתיים כמו תיקון בלבד. כרגע לא מדובר בשינוי ארוך טווח

בתחילת החודש עוד נסחר הדולר ברמה של 4.26 שקלים והיום עוד 0.4% לרמה של 4.347 שקלים - עלייה של 2% בשבוע בלבד. היורו מוסיף 0.52% לרמה של 5.55 שקלים. רק לפני חודש קבע הדולר שפל ברמה של 4.238 שקלים - מה שמוכיח כי שוק המט"ח הוא השוק המשוכלל ביותר והקשה ביותר לחיזוי.

"ההתחזקות הנוכחית של הדולר נראית בשלב זה כמו תיקון כלפי מעלה לאחר הירידות הגדולות ולא כמשהו לטווח ארוך", מעריך מנהל חדר עסקות מט"ח בבנק הבינלאומי, דרור זק"ש, "אחד הטריגרים להתחזקות הדולר הוא הרמות הגבוהות בהן נמצאת הבורסה והידיעות על מימוש רווחים בידי המשקיעים הזרים".

זק"ש מעריך כי רק אם ישבור הדולר רמה של 4.355 שקלים ויישאר כך לאחר סוף השבוע, נוכל לומר שיש כאן שינוי מגמה. "אמנם פער הריביות בין ישראל לארה"ב אפסי ויש תחזית מסויימת לכך שהריבית בישראל תהיה נמוכה מזו הנהוגה בארה"ב, אולם נכון להיום אין פגיעה בתזרים המזומנים של ישראל, הכסף הזר ממשיך להגיע וגם התקציב כבר עבר בקריאה ראשונה", אומר זק"ש.

זק"ש מציין כי נכון להיום ההערכה היא שבנק ישראל יוריד את הריבית בחודש הבא. "עלייה של 1% בדולר שווה עלייה של 0.3% באינפלציה, כך שעלייה בשער הדולר תוריד את הלחץ מהעלאת הריבית", הוא אומר. נכון להיום האינפלציה בישראל נמוכה מדי ואינה מגיעה ליעד האינפלציה העומד על 1%-3%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully