וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: דאו ג'ונס יורד ב-0.3%

עומר שרביט

8.11.2006 / 23:11

נאסד"ק נסחר בירידה של 0.2% ו-S&P 500 יורד ב-0.22%. אודיוקודס מטפסת 2%. אלון USA מוסיפה 2.5%. טבע יורדת ב-1.2%

המפלגה הדמוקרטית הוכתרה אתמול כמנצחת הגדולה של בחירות אמצע הקדנציה בבית הנבחרים של ארה"ב ועשויה להשתלט גם על הסנאט. המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות שערים קלות, כאשר סקטור התרופות והטיפול הרפואי בולטים לשלילה, עקב חשש שהדמוקרטים יפגעו ברווחי אותן חברות.

דאו ג'ונס יורד ב-0.3%, נאסד"ק נסחר בירידה של 0.2% ו-S&P 500 יורד ב-0.22%.

תוצאות חלקיות שפורסמו עד כה, מעלות כי לראשונה מאז 1994 זכו הדמוקרטים לרוב בבית הנבחרים ועשויים אף להשיג רוב בבית המחוקקים (סנאט), לאחר שכבר הבטיחו את זכייתם בשלושה מושבים נוספים שהיו קודם לכן בשליטת הרפובליקאים. כדי להשיג רוב בסנאט, על הדמוקרטים לזכות בשלושה מושבים נוספים.


היסטורית, נוטה וול סטריט להעדיף את הרפובליקאים על פני הדמוקרטים, על בסיס ההנחה כי המדיניות הכלכלית של הימין האמריקאי תומכת יותר במגזר העסקי במדינה. אולם למרות האפשרות ליצירת בלוק פרלמנטרי חוסם לממשל בוש מצד הדמוקרטים, נמשכו אתמול עליות השערים בוול סטריט זה היום השני ברציפות. משקיעים אחדים הסבירו את חוסר ההתרגשות בשוק בעובדה שניצחון הדמוקרטים בבית הנבחרים היה צפוי מזה זמן מה.

אולם היחלשות המגמה החיובית לקראת סיום המסחר אתמול, עשויה להעיד כי ההערכות העדכניות בנוגע להשתלטות הדמוקרטים על שני בתי הקונגרס, כבר היתה קשה יותר לעיכול בקרב חלק מהמשקיעים. אחרי הכל, ממשל ללא רוב בקונגרס הוא ממשל מסורס, שיתקשה לבצע רפורמות משמעותיות בשנתיים הקרובות.

נתוני מקרו משמעותיים לא פורסמו היום, לבד מנתוני מלאי נפט מעורבים. החוזים על הנפט הגולמי למסירה בדצמבר נסחרים במחיר של 59.3 דולר לחבית, עלייה של 37 סנט, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בקרב הישראליות יצרנית התרופות, טבע, מאבדת 1.2%, לאחר שאיבדה אתמול כ-1.5% בתום יום מסחר סוער. טבע העריכה אתמול כי תרשום בשנה הבאה צמיחה חד-ספרתית בלבד בהכנסות, ובתגובה חתך בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן את המלצתו למניה ל"נייטרלי", מ"קנייה". את ההחלטה הסבירו שם בחוסר במנועי צמיחה בשנה הבאה, אולם ציינו כי תחום המשאפים, אשר אמור להוות מנוע צמיחה משמעותי בשנים הקרובות, ממשיך להיות קלף חזק בידי החברה.

גם חברת המחקר S&P הפחיתה את המלצת ההשקעה שלה למניית טבע, מ"קנייה חזקה" ל"החזק", וציינה כי הרווח הגבוה מהמצופה ברבעון השלישי נבע משיעור מס נמוך מהצפוי. על רקע תחזיות החברה, הפחיתו האנליסטים את קצב הצמיחה השנתי החזוי ברווחים לחמש השנים הקרובות ל-14%, לעומת תחזית קודמת לצמיחה שנתית של 17% בשורה התחתונה. מחיר היעד שלהם למניה קוצץ מ-45 דולר ל-37 דולר.

אמש, לאחר סיום המסחר בוול סטריט, דיווחה חברת האנרגיה אלון USA (סימול: ALJ) מקבוצת אלון הישראלית (72.3%), על צמיחה של 57.5% בהכנסות ברבעון השלישי ל-1 מיליארד דולר. לגידול החד בהכנסות תרמה הרכישה של מפעילות בתי הזיקוק ומפעלי האספלט, פאראמונט ואדינגטון מקליפורניה, וכן רכישה של 40 חנויות נוחות מרשת גוד טיים סטור. בשורה התחתונה, גדל הרווח הנקי ב-56% ל-38.1 מיליון דולר, אולם בנטרול הפחתות חשבונאיות חד פעמיות הקשורות לרכישות, הסתכמו הרווחים ב-46.5 מיליון דולר (1 דולר למניה). חמישה אנליסטים, המסקרים את פעילותה של אלון USA, צפו בממוצע רווח של 93 סנט למניה. המניה עולה ב-2.5%. אורמת טכנולוגיות (סימול: ORA) מקבוצת אורמת תעשיות דיווחה על גידול של 12.4% בהכנסות ל- 77.8 מיליון דולר - גבוה מציפיות האנליסטים. הרווח הנקי של חברת האנרגיה החלופית צמח ב-13% ל-13.9 מיליון דולר, או 39 סנט למניה - בהתאם לתחזיות בשוק. המניה מוסיפה 0.4%.

אורבוטק, המתמחה במכונות בדיקה לצגים שטוחים ולמעגלים מודפסים, עברה לירידה של 0.4%, לאחר שפתחה בעליה. החברה החליטה לבצע רכישה חוזרת של 1.7 מיליון מניות, אשר שוויין בשוק מסתכם כעת ב-42 מיליון דולר. הרכישה תמומן מתוך קופת המזומנים של אורבוטק, אשר הכילה בסוף ספטמבר כ-256 מיליון דולר.

מניית חברת הביוטכנולוגיה, אומריקס (סימול: OMRI), מוסיפה 2% לאחר שטיפסה אתמול ב-14.7% והשלימה זינוק של 126% מאז ההנפקה באפריל. החברה פירסמה דו"חות חזקים מהצפוי לרבעון השלישי. בתגובה לתוצאות, חזר בית ההשקעות CIBC על המלצת "תשואת יתר ענפית" למניה, עם מחיר יעד של 29 דולר.

מניית ספקית המוצרים לטלפוניה באינטרנט (VoIP), אודיוקודס, מוסיפה 2% לאחר צניחה של 12.1% שרשמה אתמול בתגובה לתחזית הכנסות נמוכה מהצפוי של החברה לרבעון הרביעי. על רקע הדברים הפחית בנק ההשקעות ליהמן ברדרס את מחיר היעד למניה מ-13.5 דולר ל-11.5 דולר, אך הותיר לה המלצת "משקל יתר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully