וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פועלים סהר בהמלצת "מכירה" ראשונה מזה שנים למכתשים: הקפאת חלוקת הדיווידנדים משדרת מסר שלילי ובעייתי

נתן שבע

9.11.2006 / 12:04

הקפאת החלוקה מעידה על התנהגות בעייתית ועל יכולותיה הפיננסיות של החברה בעתיד



המלצת מכירה ראשונה מזה שנים ל אגן. פועלים סהר מוריד היום את המלצתו למניה מ"החזק" ל"מכירה" בעיקר לאור השינוי במדיניות הדיווידנד של החברה שמשדרת מסר שלילי. "כאשר חברה מחליטה להקפיא את חלוקת הרווחים לאלתר ולבחון מחדש את המדיניות העתידית, הדבר מעיד להערכתנו יותר מכל על הערכות החברה עצמה לגבי יכולותיה הפיננסיות העתידיות לגבי הפעילות בטווח הקצר-בינוני", כותב האנליסט שי ליפמן.



עד עתה היתה למכתשים מדיניות דיווידנדים, מדיניות שהורחבה בתחילת השנה לחלוקה של עד 50% מהרווח הנקי. שינוי המדיניות עליה הודיעה מכתשים אתמול והקפאת חלוקת הרווחים ברבעון השני והשלישי להערכתו של ליפמן, מבטאת את חששה מהימשכות החולשה בתוצאותיה ברבעונים הקרובים. בעיקר הדבר נכון לפעילותה בשוק הדרום אמריקאי, אליו היא חשופה יותר מאשר מרבית השחקניות בענף", מעריך ליפמן.



ליפמן מעריך עוד, כי נראה כי גם ברבעון הרביעי המכירות בברזיל יהיו נמוכות מהשנה שעברה, אם כי לירידה במחירי האנרגיה השפעה לחיוב על החקלאים. "שינוים פרסונלים בהנהלת החברה (יו"ר מנכל"ל ומנהל כספים), אזהרת הרווח לרבעון השלישי והתוצאות בפועל, ובעיקר ההחלטה על שינוי מדיניות הדיווידנדים מצביעים על התנהלות בעייתית ואף תמוהה של החברה באופן שמעלה את רמת הסיכון הפנימי שלה בנוסף לסיכון הענפי בברזיל", מסכם ליפמן.

מחיר היעד שפועלים סהר נותנים למכתשים עומד על 19.3 שקל - כ-4% מעל למחירה בשוק בשעה זו.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully