וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרווח של דיסקונט ניו יורק צנח ב-69%

טל לוי

12.11.2006 / 10:17

דיסקונט הודיע בסוף השבוע כי יהיה הראשון לגבות עמלות ביצוע על רכישת קרנות נאמנות

דיסקונט ניו יורק, השלוחה האמריקאית של בנק דיסקונט, סיים את תשעת החודשים הראשונים של 2006 ברווח של 16.9 מיליון דולר, כך עולה מהדו"חות שפירסם הבנק בארה"ב. מדובר בירידה של 69% לעומת התקופה המקבילה - אותה סיים הבנק ברווח של כ-54 מיליון דולר.

בניגוד לדו"חות במתכונת הישראלית המציגים רק את הרווח המימוני - כלומר הכנסות שהבנק מקבל באמצעות ריבית בניכוי הריבית אותה משלם הבנק על פקדונות - מציגה המתכונת האמריקאית את סך הכנסות הבנק ברוטו. אלה הסתכמו ב-9 החודשים הראשונים של 2006 ב-372.2 מיליון דולר - מרביתם ריבית עבור הלוואות שהעניק הבנק. מתוך סכום זה יש לנכות את הוצאות הבנק (241 מיליון דולר) - מרביתם תשלומי ריבית על פקדונות המשקיעים.

בסך הכל, מציג דיסקונט ניו יורק רווח מימוני של כ-131 מיליון דולר ב-9 החודשים הראשונים של 2006, כאשר מתוכו יש לנכות 4 מיליון דולר עבור הפרשה לחובות מסופקים - חובות בסיכון שיש סיכוי שלא ייגבו.

הבנק רשם הכנסות נוספות בסך של 17.6 מיליון דולר, מרביתם ממסחר בניירות ערך אולם מנגד, רשם הוצאות של 121.7 מיליון דולר: מתוכם 74.7 מיליון דולר עבור תשלומי שכר. בשורה התחתונה מציג הבנק רווח של 16.9 מיליון דולר.

בנק דיסקונט, בדומה גם ללאומי, אינו מפרסם בנפרד את הדו"חות עבור החברות הבנות הנסחרות בניו יורק, אלא רק במסגרת הדו"ח הרבעוני. על אף כי אינו מחוייב לכך על פי התקנות, ראוי היה שיוציא דיווח כלשהו למשקיעים הישראליים.

דיסקונט ניו יורק ספג מכה לא קטנה כאשר חוייב לשלם קנס של 25 מיליון דולר בעקבות פרשת הלבנת ההון בניו יורק לפני כשנה. עם זאת, לאחרונה הופחת הקנס ל-21 מיליון דולר.

בנק דיסקונט הודיע בסוף השבוע כי יחל לגבות עמלת ביצוע של 0.1% על כל קנייה ומכירה של קרן נאמנות. כיום נותנים הבנקים פטור מעמלת ביצוע בקרנות. העמלה החדשה תיגבה החל מ-1 בדצמבר, במסגרת מהלך שיכלול ייקור של עמלות נוספות. זהו הבנק הראשון הגובה עמלה מסוג זה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully