וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר לאן?

אלי דניאל

10.8.2001 / 14:25

ההידרדרות הבטחונית והחששות מהגדלת הגירעון צפויים למשוך את הדולר מעלה

שבוע מסחר סוער למדי עבר על שוק המט"ח המקומי, כאשר עם סיומו נחלש השקל ב-0.57% אל מול הדולר הניצב היום ברמה של 4.24 שקלים, רמת שיא מאז אוקטובר 1999. גם סל המטבעות, המטבעות האירופיים והין היפאני התחזקו במהלך השבוע בשיעורים חדים.

מסקירותיהם השבועיות של הגופים הכלכליים הפועלים בשוק המט"ח עולה כי קיימים מספר גורמים אשר צפויים להשפיע בשבוע הקרוב על המסחר בדולר, בהם ההידרדרות במצב הבטחוני והחריגה מתקציב המדינה תוך הגדלתו של הגירעון. כל הגופים הכלכליים מעריכים כי בטווח הקצר צפוי הפיחות בשער השקל להימשך.

כלכלני לאומי מציינים כי בטווח המיידי השקל מושפע לשלילה מההתפתחויות הבטחוניות האחרונות, כמו גם מההאטה הכלכלית. בנוסף, גם החששות ליציבות הפיננסית בארגנטינה ובטורקיה ומשבר ענפי הטכנולוגיה בעולם אינם תורמים לחוזקו של השקל. בלאומי סבורים כי גורמים אלה ימשיכו להקרין על המסחר בשוק המט"ח גם בעתיד הקרוב, כאשר טווח המסחר הצפוי לשבוע הקרוב עומד על 4.20 שקלים עד 4.26 שקלים.

בבית ההשקעות אקסלנס מציינים כי אי הבהירות הבטחונית גרמה בימים האחרונים ל"ריצה" של המשקיעים אל עבר הדולר, המשמש כמקלט בזמנים של חוסר ודאות. באקסלנס סבורים כי הפיחות בשקל במהלך חודש יולי - בשיעור של למעלה מ-1% - עשוי לתת את אותותיו במדד חודש יולי שיפורסם בשבוע הבא. באקסלנס מעריכים כי בימים הקרובים צפוי הדולר להיסחר בטווח מחירים של 4.225 שקלים עד 4.25 שקלים.

בבנק הבינלאומי הראשון מעריכים כי בשבוע הקרוב עתיד הדולר להיסחר בטווח של בין 4.228 שקלים לבין 4.255 שקלים. בבנק הבינלאומי סבורים כי המצב המדיני-בטחוני עשוי להשפיע בשבוע הקרוב בכיוון של המשך התחזקות הדולר.

בחברת פריקו, המתמחה במט"ח, מציינים כי בתקופה האחרונה אופיין השוק בתנודתיות רבה, וזאת כתוצאה ממספר גורמים שחברו יחדיו, בהם אי הוודאות בתחום הבטחוני והכלכלי, תנועות ההון שנרשמו כתוצאה מיציאת משקיעים בקרנות השקלית, החשש מעליית מדרגה נוספת במדד המחירים והגירעון התקציבי אשר עשוי לצמוח.

בפריקו סבורים כי האירוע הקשה שהיה אתמול בירושלים לצד אי הוודאות באשר להשלכותיו על הזירה הבטחונית והמדינית תומכים בטווח הקצר בפיחות השקל ובתנועה לעבר רמת מטרה של 4.254 שקלים עד 4.266 שקלים, כאשר בטווח הבינוני עשוי השקל לשוב ולהתחזק לעבר רמת תמיכה של 4.224 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully