וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גבי רביד תוכל להישאר מנכ"ל פסגות אופק

שלומי שפר

12.11.2006 / 14:59

הערכות: רשות ני"ע תערער על החלטת בית המשפט מכיוון שכבר התקבלה החלטה להגיש נגד רביד כתב אישום

גבי רביד זכתה בצהריים בערעור שהגישה לבית המשפט המחוזי נגד רשות ניירות ערך, שביקשה להדיח אותה מניהול חברת ההשקעות פסגות אופק. רשות ני"ע התנתה את מתן האישור לקרן יורק לרכוש את פסגות אופק מבנק לאומי - בכך שרביד, וסגנה דני זילביגר, יתפטרו מתפקידם. על פי הערכות, רשות ניירות ערך תערער לבית המשפט עליון על ההחלטה. זאת, בשל העובדה שבפרקליטות כבר התקבלה החלטה להגיש נגד רביד כתב אישום.

המשמעות היא שרביד תוכל להמשיך ולשמש בתפקיד, למרות הכוונה של רשות ניירות ערך להגיש נגדה כתב אישום בגין מתן הטבות ליועצי השקעות בבנק לאומי, כדי שישווקו קרנות נאמנות של בנק לאומי.

רביד טענה כי אין כל סיבה להדיח אותה מתפקידה, כל עוד לא הוגש נגדה כתב אישום וודאי שלא הורשעה בו. לאחרונה פורסם כי רביד תקבל מענק פרישה של כ-7 מיליון שקל מבנק לאומי. בבנק לאומי אמרו לאורך כל המאבק של רביד, כי אם לבסוף תודח מניהול בית ההשקעות יימצא לה תפקיד בקבוצת לאומי.

השופט יהודה זפט קובע בפסק הדין, כי תכליתו של חוק ההשקעות היא להגן על ציבור המשקיעים באמצעות קרנות הנאמנות, ולכן ראוי היה שרשות ניירות ערך תבדוק את מינויים של השניים. הוא בוחן את טענת הרשות לפיה האישומים שאמורים להיות מוגשים נגד רביד וסגנה דני זילביגר הם חמורים ומונעים מהם לנהל תיקי השקעות, אך לדבריו השאלה החשובה היא האם לוועדת הפטורים, שדנה בבקשתה של קרן יורק לרכוש את בית ההשקעות פסגות אופק מבנק לאומי, היו די נתונים כדי להוביל אותם להחלטה שאסור להם לנהל תיקי השקעות. זפט סבור כי התשובה לשאלה הזאת היא שלילית, כלומר לא היה לוועדה די חומר, ומכאן שלא היתה לה סמכות לשלול מרביד וזילביגר את רשיון הניהול.

בתגובה לפסק הדין של כבוד השופט זפט, מסרו באי כחם של רביד וזילביגר, עוה"ד ניר כהן, דוד לשם ורחלי קלקנר כי מדובר בפסיקה חשובה, המגנה על זכויות היסוד של רביד וזילביגר. "רשות ניירות ערך מנסה מזה זמן לפגוע בחופש העיסוק ובמוניטין של רביד וזילביגר, עד כדי דרישה להדיחם מתפקידיהם", מסרו עורכי הדין. "המהלכים הכוחניים של הרשות לא הותירו לרביד וזילביגר ברירה אלא לתלות יהבם על בית המשפט, והם שמחים על כך שבית המשפט קיבל את עמדתם, מתח ביקורת נוקבת על החלטת הרשות, וקבע שהחלטת הרשות מהווה פגיעה חמורה, פעולה בחוסר סבירות ובחוסר מידתיות. הצדק יצא לאור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully