וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנורה רכשה את מרבית מניות וואלה! שבני ברגמן מכר

שלומי שפר

13.11.2006 / 10:31

ברגמן מכר בתחילת החודש חבילה של 3% ממניות החברה במחיר של 8 שקלים למניה

מנהל ההשקעות של חברת הביטוח מנורה, יוני טל, הוא הרוכש העיקרי של חבילת מניות וואלה! שמכר בתחילת החודש בני ברגמן. ברגמן מכר חבילה של 3% ממניות וואלה! במחיר 8 שקלים למניה ו-6.2 שקלים לאופציה. זאת, אחרי עלייה של 35% במחיר המניה מתחילת השנה ועלייה של כ-500% במחירה בשלוש השנים האחרונות. ברגמן נפגש עם חבילת מזומנים של כ-2 מיליון דולר. טל הוא זה שאישר את הרכישה ומי שביצע בפועל את העסקה הוא סגנו, אבי שטרנשוס.

כבר עם רכישת מניות וואלה! עבור כספי פוליסות המשתתפות ברווחים (כספי המבוטחים בביטוח המנהלים של מנורה) היה מחיר המניה בשוק 8.1 שקלים - כלומר ברגמן הפיץ את החבילה בהנחה על מחיר השוק. טל ידוע כמנהל ההשקעות הטוב מבין מנהלי השקעות בענף הביטוח ב-15 השנים האחרונות, ונראה כי גם כאן, לפחות על הנייר, מדובר בעסקה טובה. היום לפני תחילת המסחר עומד מחיר מניית וואלה! על 8.31 שקלים ומחיר האופציה על 6.5 שקלים - כלומר על הנייר מדובר בתשואה של כ-4% על המניה וכמעט 5% על האופציה.

יוני טל ידוע כמי שרוכש מניות לתקופות ארוכות, ולא חושש גם לרכוש מניות של חברות יתר או חברות הנמצאות לפני או במהלך של שיקום. אחת המניות בהן מושקעת מנורה מזה שנים היא מניית חברת האופנה אייץ' אנד או. מנורה מחזיקה כ-6% ממניות החברה שרשמה מתחילת השנה תשואה של 84%. השקעה של טל נחשבת לא אחת בשוק ההון כתעודת כשרות למניה או לחברה, שכן בטווח הארוך טל מוכיח במקרים רבים כי הוא יודע לזהות נכון חברות טובות הנסחרות במחירים נמוכים.

דו"חות וואלה! לרבעון השלישי הציגו חזרה למסלול צמיחה. הכנסות וואלה הסתכמו ברבעון השלישי בכ-27.6 מיליון שקל - שיפור לעומת הרבעון המקביל והקודם. הרווח הנקי של וואלה הסתכם ברבעון השלישי בכ-6.5 מיליון שקל, עלייה של 59% לעומת הרבעון המקביל. החברה גם הגדילה את קופת המזומנים שלה ברבעון בכ-9.3 מיליון שקל והעמידה את יתרת המזומנים שלה על כ-28 מיליון שקל כולל ני"ע סחירים.

** וואלה! ו-TheMarker שייכים לקבוצת הארץ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully