וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המסחר הסתיים בעליות שערים

עומרי כהן

14.11.2006 / 23:14

מדד נאסד"ק עלה ב-1% ומדד דאו ג'ונס הוסיף 0.7%. נייס טיפסה בכ-6% לשיא של 6 שנים

בוול סטריט הסתיים המסחר בעליות שערים. מדד נאסד"ק עלה ב-1% ומדד דאו ג'ונס הוסיף 0.7%.

סקירה אחרונה 21:20

לאחר העליות של אתמול, נרשמת כעת בוול סטריט מגמה מעורבת ומדדי המניות נותרים קרוב לרמותיהם מאמש, כשברקע נתוני מקרו מעורבים. בגזרת הדו"חות, הפתיעה וול-מארט עם תוצאות טובות מהצפוי, אך מנגד התאכזבו המשקיעים מהרווחים שהציגה רשת השיווק הום דיפו. מדד נאסד"ק, מדד דאו ג'ונס ומדד S&P 500 נותרים לפי שעה ללא שינוי. בשוק הסולידי יורדת התשואה על האג"ח הממשלתיות ב-0.041% ל-4.564%, על רקע העלייה בסבירות להורדת ריבית בארה"ב, עקב ירידות המחירים.

מדד המחירים ליצרן שפורסם היום הצביע על ירידה של 1.6% באוקטובר - הירידה החודשית הגדולה ביותר שנרשמה אי פעם במדד, והמשך ישיר לירידה של 1.3% בספטמבר. את הירידה במדד המחירים ליצרן הובילו נפילות במחירי האנרגיה והמכוניות, אולם גם בנטרול השפעותיהם של סעיפי המזון והאנרגיה התנודתיים, ירד מדד הליבה בשיעור חד של 0.9%. כלכלנים בארה"ב ציפו לירידה של 0.6% בלבד במדד המחירים לצרכן ועלייה של 0.2% במדד הליבה. נתון נוסף שפורסם היום, הצביע על קיטון של 0.2% במכירות הקמעוניות באוקטובר. בימים הקרובים יפורסמו מדד המחירים לצרכן ונתונים על הפעילות היצרנית בארה"ב, ואלו יקבעו כנראה את כיוונו של שוק המניות עד סוף שבוע המסחר.

בוול סטריט התקשו לעכל את משמעות הירידה החדה במחירים הסיטוניים באוקטובר. מהצד החיובי, מחזק הנתון החדש את האפשרות להורדת הריבית קצרת הטווח בארה"ב, כבר במחצית הראשונה של 2007. אולם מהצד השלילי, יכול נתון זה גם ללמד על חולשה כלכלית בארה"ב, אשר עשויה להתבטא בהאטה נוספת בקצב הצמיחה הכלכלית שם.

סיומה של תקופת הריבית העולה בארה"ב בקיץ האחרון, לצד צניחת מחירי הנפט, הובילו בארבעת החודשים האחרונים את מדד דאו ג'ונס לשיא כל הזמנים ואת שני המדדים המובילים האחרים - נאסד"ק ו-S&P 500 - לרמות שיא של קרוב לשש שנים. אולם לצד האווירה החיובית מהפסקת העלאות הריבית, נשמעו בשוק דאגות מפני האטה בקצב צמיחת הכלכלה בארה"ב.

ברבעון הראשון של 2006 צמח התוצר המקומי הגולמי של ארה"ב בקצב שנתי של 5.6%, אולם ברבעון השני כבר צנח קצב הצמיחה ל-2.6% והמשיך להיחלש עד כדי 1.6% בלבד ברבעון השלישי. מגמה זו היא תוצאה ישירה של העלאות הריבית האחרונות, ובקרב המשקיעים קיים החשש, כי אם תימשך אותה המגמה גם ברבעונים הקרובים, היא עשויה אף לבשר על כניסתה של הכלכלה הגדולה בעולם לתקופה של מיתון.

בקרב הישראליות הנסחרות בניו יורק, עולה מניית רדוויז’ן ב-2.8% ל-20.7 דולר, לאחר המלצה "קנייה" חד משמעית אתמול בתוכניתו של ג'ים קריימר בערוץ הטלוויזיה CNBC בארה"ב, לאחר תום המסחר בוול סטריט.

קריימר העלה לשידור את ציפי כגן, סמנכ"לית הכספים של החברה, שדיברה על השותפות עם סיסקו ו-IBM, ועל הפוטנציאל של פתרונות לשיחות וידיאו על גבי הרשת. אנימציה של שני שוורים שועטים למרכז המסך אינה משתמעת לשתי פנים - קריימר סבור שרדוויז'ן לא תעצור, גם לאחר זינוק של 37% בשנה האחרונה.

מנגד, נופלת מניית קומברס טכנולוג'י ב-3.5% ל-20.2 דולר במחזור גבוה, כשברקע מתחזקות השמועות בדבר אזהרת הכנסות מתקרבת, עקב ירידה בצבר ההזמנות של החברה. כמו כן, מדברים בשוק על האפשרות לפיטורים של מנהלים בקומברס, ובראשם של מנכ"ל קומברס עצמו, זאבי ברגמן. כבר ביום חמישי שעבר איבדה מניית קומברס 5.5% במחזור גבוה פי שלושה מהממוצע בשנה האחרונה, עקב גל שמועות זה.

חברת אינקרדימייל (סימול MAIL), שהונפקה בנאסד"ק כמעט לפני שנה, דיווחה היום על תוצאות מוצלחות ברבעון השלישי, עם עלייה של 67% בהכנסות ל-2.6 מיליון דולר ועלייה של פי שניים ברווח הנקי ל-600 אלף דולר, 6 סנט למניה. החברה, שפיתחה את תיבת הדואר האלקטרוני הצבעונית וסיפקה אלטרנטיווה לתיבת הדואר האפורה והמשעממת של מיקרוסופט, איבדה בחצי השנה הראשונה מאז ההנפקה כמחצית מערכה, על רקע חולשה בצמיחת המכירות ושחיקה ברווחיות. עם זאת, בארבעת החודשים האחרונים זינקה המניה ב-83% והיום מטפסת בעוד 7.3% ל-7.9 דולרים ועוקפת את מחיר ההנפקה (7.5 דולרים למניה).

מניית נייס מערכות מוסיפה 5.2% ל-32.3 דולר לשיא של כשש שנים, לאחר שבנק אוף אמריקה חזר לסקר את החברה עם המלצת "קנייה, למניה ובצירוף מחיר יעד של 38 דולר.

בנוסף, דיווחה נייס על עסקה חדשה עם חברת התחבורה של העיר ניו יורק. במסגרת העסקה, תספק נייס את פתרונותיה המתקדמים להקלטה, שחזור וניתוח של תקשורת באמצעות קול, למרכז הבקרה החדש של הרכבת התחתית בעיר. היקפה של העסקה לא נמסר לפרסום.

מניית חברת ציוד התקשורת אורכית זינקה אמש ב-8.4% והשלימה בכך ריצה שבועית של כ-18% בשבוע, על רקע שמועות בשוק בנוגע לזכייתה המתקרבת של החברה בלקוח משמעותי חדש באסיה. גם היום ממשיכה אורכית להתחזק ומוסיפה עוד 9.2% ל-11.3 דולר.

טאואר סמיקונדקטור עולה בעוד 7.3% ל-2.06 דולרים, בהמשך לעלייה של 6.7% אתמול. האנליסט ראמש מיסרה מאנטרברג, התרשם לחיוב מהתוצאות של טאואר לרבעון השלישי ומהתחזית לרבעון הבא. מיסרה ציין, כי בעוד יצרניות השבבים בעולם ניצבות בפני אי ודאות עונתית, טאואר ממשיכה לחזק את בסיס הלקוחות שלה ומצפה לצמיחה רבעונית "בריאה" בחודשים אוקטובר-ינואר. הוא גם חזר על המלצת "קנייה" לטאואר עם מחיר יעד של 3 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully