וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסיכון של האג"ח של קינד עולה: דיסקונט למשכנתאות מאיים לממש נכס המשועבד לטובת האג"ח

גולן פרידנפלד

12.8.2001 / 10:16

הבנק תובע תשלום מיידי של 6.6 מיליון שקל בגין חוב של החברה כלפיו; החוב לבעלי האג"ח מסתכם ב-8.8 מיליון שקל ופרעונו עומד בסימן שאלה

הצרות, כך אומרים, באות בצרורות. המשפט הזה נכון שבעתיים לנוכח דרישת בנק דיסקונט למשכנתאות לפרעון מיידי של 6.6 מיליון שקל בגין חוב של חברת קינד , אשר בבעלותו של איש העסקים אלי קינד. במידה ולא ייפרע החוב, יחל הבנק בהליכי מימוש של הנכס המשועבד כנגד החוב ואשר משועבד גם כן לטובת איגרות החוב של החברה.

חובה של קינד כלפי בעלי איגרות החוב עומד, נכון לסוף הרבעון הראשון, על 8.8 מיליון שקל. במהלך חודש אוקטובר 1999 הגיעה החברה להסדר עם מחזיקי האג"ח, לפיו פרעון כל יתרת החוב של החברה לבעלי איגרות החוב יידחה ל-31 באוקטובר 2002.

במקביל, הוארכה תקופת ההמרה עד למועד זה, והופחת שער ההמרה של איגרות החוב. ב-5 באוקטובר 2000 הודיעה החברה כי אין ביכולתה לשלם לבעלי איגרות החוב של החברה את תשלום הריבית ל-31 לאוקטובר 2000, והחל מהיום, משקיעי האג"ח של החברה צריכים לדאוג גם לנכסים המשועבדים כנגד איגרות החוב שלהם, או במלים אחרות - לכספם שהושקע בחברה.

לחברה התחייבויות שוטפות בסך של כ-60 מיליון שקל והתחייבויות לזמן ארוך בסך של 5.7 מיליון שקל, נכון לסוף הרבעון הראשון. מחזור המכירות הרבעוני הסתכם ב-4.8 מיליון שקל והחברה רשמה רווח גולמי של 320 אלף שקל, ורווח נקי של 6 מיליון שקל שנבע רובו ככולו ממחיקת חובות לבנקים שהיו לחברה.

מרבית התחייבויותיה של החברה הועברו לאלי קינד ולחברה פרטית שבבעלותו, אולם ההתחייבויות לבעלי איגרות החוב (א) נשארו בגדר תעלומה, לפחות בשלב זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully