וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אוף אמריקה רוכש את יו.אס טראסט

סוכנויות הידיעות

20.11.2006 / 16:07

בעקבות הרכישה ב-3.3 מיליארד דולר יהפוך בנק אוף אמריקה למוביל בשוק הרווחי של ניהול עושר בארה"ב

בנק אוף אמריקה, הבנק השני בגודלו בארה"ב, ירכוש את יו.אס טראסט, זרוע הבנקאות הפרטית של צ'ארלס שוואב, תמורת 3.3 מיליארד דולר במזומן. הרכישה תיצור חברה מובילה חדשה בשוק הרווחי של ניהול כספי העשירים, בו שלטו עד היום המתחרים - ג'יי.פי. מורגן צ'ייס וסיטיגרופ.

בעקבות הרכישה, יהפוך בנק אוף אמריקה לחברת הבנקאות הפרטית הגדולה ביותר בארה"ב, עם נכסים מנוהלים של 261 מיליארד דולר. כיום מנהל בנק אוף אמריקה נכסים בהיקף של 167 מיליארד דולר, ויו.אס. טראסט מנהל נכסים של 94 מיליארד דולר.

בנק אוף אמריקה הוא הבנק השני בגודלו בארה"ב במונחי שווי שוק, אחרי סיטיגרופ. תגובת המשקיעים לרכישת יו.אס. טראסט עשויה לסייע לו לעקוף את סיטיגרופ, או להיפך, להותיר אותו רחוק יותר מאחור. שווי השוק של בנק אוף אמריקה התקרב מאוד לזה של סיטיגרופ בחמשת החודשים האחרונים - 250.3 מיליארד דולר, לעומת 252.5 מיליארד דולר.

בנק אוף אמריקה, ש-58,000 סניפיו מתפרשים מחוף לחוף, ניסה לגדול באמצעות חיזוק מעמדו בשווקים בהם הוא חלש. בחודש שעבר, הוא הכריז על מסחר חינם בני"ע למספר גדול של לקוחות, בניסיון לחזק את עסקי הברוקראז' שלו, ולשכנע לקוחות לרכז את הנכסים שלהם במקום אחד.

רכישת יו.אס. טראסט פותרת את אחת הבעיות הוותיקות ביותר שלו - ניסיון לחדור לשוק הרווחי של ניהול העושר. בנק אוף אמריקה הוא בעל נוכחות עצומה בבנקאות קמעונית ובבנקאות תאגידית, אך הוא לא הצליח לעקוף את ג'יי.פי. מורגן וסיטיגרופ. ג'יי.פי. מורגן הוא הבנק הפרטי הגדול ביותר בארה"ב כיום, עם נכסים של 230 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully