וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ב-UBS ורבורג מרגיעים: לא תהיה מלחמת מחירים בין אורבוטק לקמטק; שתיהן לא הציעו הנחות כספיות ללקוחות

גתית פנקס

12.8.2001 / 13:41

מציינים כי שתי החברות בחרו בתנאי התשלום עבור הציוד שלהן כאמצעי תחרות, ולכן מספר ימי הלקוח של קמטק עלה משמעותית; "יש לנו ביטחון נמוך בכך שקמטק תעמוד בתחזיות שלנו לרבעון השלישי"

התוצאות הכספיות שהציגה חברת קמטק לרבעון השני של השנה הצליחו לעמוד בתחזיות האנליסטים ובהערכות המוקדמות שהחברה עצמה סיפקה, ואולם היא הזהירה לגבי המשך הדרך.

יחד עם זאת, הנהלת החברה לא סיפקה מספרים מדויקים ואמרה כי כל ניסיון לעשות כן יהיה ניחוש. "הצפיות שלנו שואפת לאפס", הגדיר זאת משה עמית, סמנכ"ל הכספים של קמטק, וסירב לספק אינדיקציות מספריות לגבי הרבעון השלישי, וזאת על אף שהחברה כבר סיימה את החודש הראשון של הרבעון.

בבית ההשקעות UBS ורבורג מספקים את המספרים במקומה של הנהלת החברה: האנליסט ג'ונתן האלף מעריך כי קמטק תדווח על הכנסות של 10.4 מיליון דולר ברבעון השלישי של השנה לעומת הכנסות של 13.4 מיליון דולר ברבעון הראשון (תחזית בית ההשקעות המוקדמת היתה להכנסות של לא פחות מ-15 מיליון דולר). "יש לנו ביטחון נמוך במספרים האלה", אומר האלף, ומכוון לכך שההאטה בתוצאות החברה יכולה להסתבר אף כחמורה יותר, וכי ההכנסות יכולות לצנוח בצורה עוקבת ביותר מ-23%.

שיפור משמעותי - לא ברבעונים הקרובים

קמטק מתמחה באספקת מערכות AOI - Automated Optical Inspection, המיועדות לאיתור פגמים בתעשיית המעגלים המודפסים (PCB) והיא נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-110 מיליון דולר. "הרבעון השני התחיל לא רע בכלל", אומר האלף, "אולם ביולי קמטק החלה לחוש בהתגברות ההאטה. אנחנו מעריכים שמגמה זו תימשך גם באוגוסט, ואילו בספטמבר יהיה שיפור קל". יחד עם זאת, האנליסט צופה כי ההכנסות של החברה לא "ישובו לעצמן" ברבעונים הקרובים.

את הירידה הצפויה בהכנסות תולים ב-UBS ורבורג בקשיים בענף הבדיקה האוטומטית למעגלים מודפסים. "התקופה הנוכחית היא הקשה ביותר בתחום ה-AOI שאנחנו ראינו ב-7-8 השנים האחרונות בהן אנחנו עוקבים אחרי התחום", אומר האנליסט, ומסביר כי במשברים הקודמים בתעשיית המוליכים למחצה תחום ה-AOI היה בשלבי חדירה בלבד אל השוק, אולם המצב היום שונה, ושיעורי החדירה הם גבוהים ביותר.

ההכנסות של קמטק לשנה כולה אמורות, להערכת בית ההשקעות, להסתכם ב-53 מיליון דולר - חיתוך של 16% מהתחזית הקודמת. תחזית הרווחים של 9.8 מיליון דולר לשנת 2001 מוחלפת גם היא כעת אחר כבוד בתחזית אופטימית מעט פחות: רווח של 5.8 מיליון דולר. בתרגום למניה מדובר כעת ברווח של 26 סנט למניה לעומת תחזית קודמת לרווח של 43 סנט למניה.

לא תהיה מלחמת מחירים עם אורבוטק

בבית ההשקעות מציינים כי מצב המאזן של החברה הידרדר מעט, ויכולה להעיד על כך גם העלייה המאסיווית במספר ימי הלקוח הממוצעים (DSO), שעמד על 101 ברבעון השני לעומת 65 ברבעון הראשון של השנה.

"נראה, שגם אורבוטק , מתחרתה של קמטק, וגם קמטק עצמה בחרו את תנאי התשלום עבור הציוד שלהן כאמצעי תחרות, ואף אחת מהן לא הציעה ללקוחותיה הנחות כספיות משמעותיות", אומרים בבית ההשקעות ומשערים כי שתי החברות לא ייכנסו למצב של מלחמת מחירים.

את ההאטה במכירות ה-AOI ל-PCB תולים בבית ההשקעות, בין השאר, בכך שאחוז החדירה בקרב 100 הלקוחות הגדולות של תעשיית ה-PCB עומד על 100%. "אנחנו לא מצפים שההכנסות של קמטק ישובו לעצמן ברבעונים הקרובים", אומרים בבית ההשקעות. הם מותירים למניה המלצת "קנייה" ומורידים את מחיר היעד למניה מ-7 דולרים ל-6 דולרים - גבוה ב-22% ממחיר המניה היום.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully