וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורדן תרכוש מניות אורלייט בהיקף של עד 5 מיליון דולר

אלי דניאל

12.8.2001 / 13:57

מדובר בצעד משלים לחלוקתן כדיווידנד בעין של מניות אורלייט המוחזקות ע"י פועלים השקעות; בעקבות רכישת המניות עתידה אורלייט להפוך לחברה בת של אורדן

שלושה ימים לאחר שפועלים השקעות , הנמנית על קבוצת שרם פודים קלנר , הודיעה כי היא תחלק לבעלי מניותיה את מניות אורלייט שבידיה, כדיווידנד בעין, מודיעה היום אורדן תעשיות , המחזיקה בשליטה בפועלים השקעות, כי דירקטוריון החברה אישר רכישה של מניות ואופציות של אורלייט, בין במהלך המסחר בבורסה ובין בעסקות מחוץ לבורסה, בהיקף של עד 5 מיליון דולר.

הודעה זו משלימה למעשה את המהלך בו החלה פועלים השקעות בשבוע שעבר, שכן, בעקבות חלוקת הדיווידנד בעין עתידה היתה אורדן להחזיק בכ-42% ממניות אורלייט, כאשר יתרת מניות אורלייט - כ-58% מהמניות - עתידות להיות מוחזקות בידי הציבור. כעת, בעקבות הודעת אורדן, הרי שלאחר שהיא תבצע את רכישת מניות אורלייט האמורה, היא צפויה להגיע להחזקה של למעלה מ-50% באורלייט - מה שיוביל להפיכתה של אורלייט לחברה בת, בשליטה ישירה, של אורדן.

מניית אורלייט נסחרת כיום בבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-63.4 מיליון שקל, שווי הנמוך משמעותית מהונה העצמי של אורלייט אשר הסתכם לתום הרבעון הראשון בכ-160.3 מיליון שקל.

לפיכך, אם אורדן תנצל את מלוא הסכום שהוקצה לצרכי הרכישה, ובהנחה כי מרבית הרכש יתבצע במחירים דומים למחיר השוק, היא עשויה להגיע לשיעור החזקה של למעלה מ-70% ממניות אורלייט.

יצוין, כי אורלייט פועלת כחברת החזקות והשקעות בחברות תעשיתיות. בין החזקות החברה ניתן למצוא החזקה של כ-51.6% במניות אוניברקול המייצרת ומשווקת מגוון של צבעים המיועדים לשימושים שונים, החזקה של 29% ממניות טכנופלסט תעשיות העוסקת בייצור מוצרי פלסטיק בהזרקה, החזקה ב-100% ממניות אורלייט תעשיות הפועלת בתחום החומרים המורכבים והחזקה של 17% ממניות סייקל גרופ לימיטד העוסקת בייצור ושיווק של מצעים לבעלי חיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully