וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לקראת ערוצי הספורט בתשלום: מועצת הכבלים תחייב את צ'רלטון למכור משחקים לערוץ 5

רוני קורן-דינר

21.11.2006 / 19:33

המועצה גם דורשת מצ'רלטון לשדר משחקים בודדים בתשלום לפי צפייה; צ'רלטון וערוץ הספורט זועמיםהמועצה לשידורי כבלים ולוויין מתנה את עליית שני ערוצי הספורט החדשים של חברת צ'רלטון במכירת משחקים בודדים לצפייה בתשלום (Pey Per View PPV), וכן במכירת משחקים אטרקטיוויים לערוץ 5, ערוץ הספורט בחבילת הבסיס. ההצעה מעוררת התנגדות עזה בקרב שתי החברות ערוץ הספורט וצ'רלטון כל אחת מטעמים שונים. במועצה מודים שמדובר בהתערבות רגולטורית בוטה, אך טוענים שהדבר משרת את טובת הצופים.חברות HOT ו-yes הגישו בקשה לשדר באמצעות חברת צ'רלטון שני ערוצי ספורט חדשים: ספורט 1 וספורט 2 באפיקים 53 ו-54 בממירי הכבלים והלוויין. ערוצים אלה אמורים להחליף את הערוצים בתשלום ששודרו באפיקים אלה בשנתיים האחרונות, ובהם שודרו בין השאר משחקי המונדיאל. ההבדל בין הגירסה הקודמת של ערוצים אלה לבין הבקשה הנוכחית היא המגוון שיוצע בערוצים ודרך התשלום עבורם. קודם לכן שודרו בהם בדרך של תשלום לפי צפייה משחקי ליגת העל בכדורגל, ליגת העל בכדורסל והליגה האנגלית בכדורגל. כעת מוצע שלתכנים הללו ייתוספו עוד אירועי ספורט ותוכניות אולפן, שיהפכו אותם לערוצים של ממש ולא רק ערוצים שמוכרים תכנים פרטניים בתשלום. הערוצים החדשים יעלו לצרכן 50 שקל לחודש.בהחלטה החדשה מבקשת המועצה לקבוע כי HOT ו-yes יאפשרו לצרכן בחירה בין המשך רכישת משחקים בודדים במתכונת תשלום לפי צפייה, לבין רכישת ערוץ מלא. עוד נמסר מהמועצה כי היא מבקשת להבטיח שערוץ הספורט בחבילת הבסיס לא ייפגע וכי עצם הקמתם של הערוצים החדשים לא יביא לזליגת תכנים מערוצי הבסיס לערוצים בתשלום. על כן, היא מתנה את עלייתם של ערוצי צ'רלטון במכירת משחקים בודדים בתשלום ובמכירת אירועי ספורט לערוץ 5. אירועים אלה כוללים את משחקי ליגת האלופות, ה-NBA, הליגה האיטלקית והליגה הספרדית בכדורגל.פרסום כוונתה של המועצה לאשר את הערוצים החדשים בתנאים אלה עורר את זעמם של ערוץ הספורט ושל צ'רלטון מתחרות מרות שמנהלות זו נגד זו תביעות בביהמ"ש ושתי החברות הודיעו כי בכוונתן להתנגד להחלטת המועצה. חברת צ'רלטון אף הודיעה שבכוונתה לפנות לצעדים משפטיים. בצ'רלטון טוענים כי התנאי למכור משחקים לערוץ 5 הוא התערבות בלתי סבירה בעסקיה. בערוץ הספורט טוענים מנגד כי לא סביר שצ'רלטון תבחר אילו משחקים למכור להם ובאיזה מחיר, והדבר ירוקן את החלטת המועצה מתוכן."נותנים לצ'רלטון לגבות 50 שקל מהצרכן, בלי שום מחויבות להפיק הפקות מקור ולשדר אירועי ספורט ציבוריים שהם לא כדורסל וכדורגל", טוענים גורמים בערוץ. "רוב הסכום שמשלמים המנויים נשאר בידי צ'רלטון, ונותן להם יתרון לא הוגן בתחרות מולנו על רכישת זכויות שידור של אירועי ספורט".בתגובה מסר מנכ"ל צ'רלטון, אדר זהבי, כי החלטת המועצה לחייב את הערוצים ספורט 1
וספורט 2 להעביר משחק מרכזי, מכל המפעלים, לערוץ ספורט בחבילה הבסיסית אינה הגיונית, תיצור ניגוד אינטרסים וספק אם תעמוד במבחן המשפטי. לדבריו, המועצה חייבת לקבל החלטה גורפת ולפיה היא מאפשרת את פורמט השידורים החדש ללא צורך בהפעלת פורמט התשלום לפי צפייה, במקביל.יו"ר המועצה, יורם מוקדי: "בכוונתי להגן על שידורי הספורט בחבילת הבסיס בכל מחיר, גם אם ההחלטה לא מוצאת חן בעיני צ'רלטון וערוץ הספורט, וגם במחיר ששני הצדדים יעתרו לבג"ץ נגד ההחלטה".ביום חמישי יתקיים בעניין דיון נוסף.


PPV), וכן במכירת משחקים אטרקטיוויים לערוץ ,5 ערוץ הספורט בחבילת הבסיס. ההצעה מעוררת התנגדות עזה בקרב שתי החברות ערוץ הספורט וצ'רלטון כל אחת מטעמים שונים. במועצה מודים שמדובר בהתערבות רגולטורית בוטה, אך טוענים שהדבר משרת את טובת הצופים.

חברות HOT ו yes הגישו בקשה לשדר באמצעות חברת צ'רלטון שני ערוצי ספורט חדשים: ספורט 1 וספורט 2 באפיקים 53 ו 54 בממירי הכבלים והלוויין. ערוצים אלה אמורים להחליף את הערוצים בתשלום ששודרו באפיקים אלה בשנתיים האחרונות, ובהם שודרו בין השאר משחקי המונדיאל. ההבדל בין הגרסה הקודמת של ערוצים אלה לבין הבקשה הנוכחית היא המגוון שיוצע בערוצים ודרך התשלום עבורם. קודם לכן שודרו בהם בדרך של תשלום לפי צפייה משחקי ליגת העל בכדורגל, ליגת העל בכדורסל והליגה האנגלית בכדורגל. כעת מוצע שלתכנים הללו ייתוספו עוד אירועי ספורט ותוכניות אולפן, שיהפכו אותם לערוצים של ממש ולא רק ערוצים שמוכרים תכנים פרטניים בתשלום. הערוצים החדשים יעלו לצרכן 50 שקל לחודש.

בהחלטה החדשה מבקשת המועצה לקבוע כי HOT ו yes יאפשרו לצרכן בחירה בין המשך רכישת משחקים בודדים במתכונת תשלום לפי צפייה, לבין רכישת ערוץ מלא. עוד נמסר מהמועצה כי היא מבקשת להבטיח שערוץ הספורט בחבילת הבסיס לא ייפגע וכי עצם הקמתם של הערוצים החדשים לא יביא לזליגת תכנים מערוצי הבסיס לערוצים בתשלום. על כן, היא מתנה את עלייתם של ערוצי צ'רלטון במכירת משחקים בודדים בתשלום ובמכירת אירועי ספורט לערוץ .5 אירועים אלה כוללים את משחקי ליגת האלופות, ה,NBA הליגה האיטלקית והליגה הספרדית בכדורגל.

פרסום כוונתה של המועצה לאשר את הערוצים החדשים בתנאים אלה עורר את זעמם של ערוץ הספורט ושל צ'רלטון מתחרות מרות שמנהלות זו נגד זו תביעות בביהמ"ש ושתי החברות הודיעו כי בכוונתן להתנגד להחלטת המועצה. חברת צ'רלטון אף הודיעה שבכוונתה לפנות לצעדים משפטיים. בצ'רלטון טוענים כי התנאי למכור משחקים לערוץ 5 הוא התערבות בלתי סבירה בעסקיה. בערוץ הספורט טוענים מנגד כי לא סביר שצ'רלטון תבחר אילו משחקים למכור להם ובאיזה מחיר, והדבר ירוקן את החלטת המועצה מתוכן.

"נותנים לצ'רלטון לגבות 50 שקל מהצרכן, בלי שום מחויבות להפיק הפקות מקור ולשדר אירועי ספורט ציבוריים שהם לא כדורסל וכדורגל", טוענים גורמים בערוץ. "רוב הסכום שמשלמים המנויים נשאר בידי צ'רלטון, ונותן להם יתרון לא הוגן בתחרות מולנו על רכישת זכויות שידור של אירועי ספורט".

בתגובה מסר מנכ"ל צ'רלטון, אדר זהבי, כי החלטת המועצה לחייב את הערוצים ספורט 1
וספורט 2 להעביר משחק מרכזי, מכל המפעלים, לערוץ ספורט בחבילה הבסיסית אינה הגיונית, תיצור ניגוד אינטרסים וספק אם תעמוד במבחן המשפטי. לדבריו, המועצה חייבת לקבל החלטה גורפת ולפיה היא מאפשרת את פורמט השידורים החדש ללא צורך בהפעלת פורמט התשלום לפי צפייה, במקביל.

יו"ר המועצה, יורם מוקדי: "בכוונתי להגן על שידורי הספורט בחבילת הבסיס בכל מחיר, גם אם ההחלטה לא מוצאת חן בעיני צ'רלטון וערוץ הספורט, וגם במחיר ששני הצדדים יעתרו לבג"צ נגד ההחלטה".
ביום חמישי יתקיים בעניין דיון נוסף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully