וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השכר לא יעלה בעקבות ייקור המס על רכב צמוד

עינב בן יהודה

22.11.2006 / 12:37

בכיר באחת החברות: "מדובר בהעלאת שכר של 10%, אין אף ארגון שיכול לעמוד בכך"

מי שחשב שעובדי ההיי-טק יכולים להיות רגועים למרות כוונת האוצר לייקר את שווי השימוש ברכב בשנה הקרובה, כיוון שהעלות תגולגל על החברות המעסיקות אותם, צריך לחשוב שנית. בדיקה שערך TheMarker בקרב מספר חברות היי-טק המעסיקות ביחד עשרות אלפי עובדים בישראל, מעלה כי לאותם עובדים צפויה אכזבה קשה.

בכירים בענף אומרים כי אין כל כוונה להעלות את שכר העובדים, אם אכן תיושם הרפורמה המתוכננת. "מדובר בהעלאת שכר של 10%, אין אף ארגון שיכול לעמוד בכך", אמר ל-TheMarker בכיר בחברת היי-טק המעסיקה אלפי עובדים.

"יתכן שהעובדים יבקשו העלאות שכר בעקבות הרפורמה, אבל אין לנו כוונה להיכנע לדרישה זו. זה ייצור העלאות שכר מטורפות בענף, אותם אנחנו מנסים למנוע בכוח. אני מעריך שהעובדים יספגו את העלאת שווי השימוש", אמר אותו בכיר.

גם בחברות אחרות אין כל כוונה להיענות לדרישות להעלאת שכר של עובדים, במידה שיהיו כאלו. "משיחות עם מקבילים לי בחברות גדולות, אני רואה כי אין כוונה כזו", אומרת בכירה בתחום משאבי האנוש. "אני לא מאמינה שעובדים יעזבו אם דרישה כזו שלהם לא תענה. היחידים שאולי ייענו לדרישות האלו הם סטארט אפים, במטרה למשוך עובדים איכותיים".

בכירה נוספת ציינה כי בארגון בו היא אחראית על תחום כוח האדם, המעסיק מאות עובדים, אין חשש מגל עזיבה בעקבות אי היענות לדרישה מסוג זה. "למרות הפרסומים, הענף לא בבועה. אין ביקוש היסטרי לעובדי היי-טק, ושיעור העזיבה אינו גדול. העובדים ייאלצו לספוג את העלאת שווי השימוש, כי לנו אין כוונה לעלות שכר על רקע השינוי, אם ייצא לפועל".

מנכ"ל של אחת מחברות ההיי-טק הגדולות אומר כי החברה מכינה בימים אלו תקציב לשנת 2007 והיא כלל לא מתקצבת העלאת שכר בעקבות הרפורמה. אותו מנכ"ל טוען כי מבחינת העובדים הבכירים בחברה, העלאת שווי השימוש היא שולית יחסית ולגבי העובדים הזוטרים יותר, הוא מעריך כי לא יעזבו למרות ההרעה שתחול בשכרם. לדבריו מדובר ברפורמה נכונה, כל עוד האוצר ישכיל להעביר את עודפי ההכנסות בנקודות זיכוי למעמד הביניים. הוא מוסיף כי אם האוצר יעביר את הכסף להגדלת תקציב הביטחון, אז מדובר ברפורמה גרועה ביותר.

הרפורמה המתוכננת בשווי השימוש לרכב שאמורה להתחיל בשנה הבאה, אם תאושר, תקבע שווי גבוה יותר לצורכי מס למקבלי רכב צמוד. כיום עומד שווי השימוש לרכב (לרכבים מסוג 2 אותם מקלים מרבית העובדים) על 1,300 שקל בחודש, כלומר, העובד משלם מס כאילו קיבל הכנסה של 1,300 שקל בחודש. הכוונה של האוצר היא להעלות בהדרגה את השווי לרמה של כ-3,000 שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully