וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף עלה ב-0.8% למרות האירועים הבטחוניים והירידות בנאסד"ק בסוף השבוע

אילן מוסנאים

12.8.2001 / 18:05

מחזור המסחר נמוך - 157 מ' ש'; דסק"ש איבדה 0.1% אחרי אזהרת הרווח שפירסמה; שאר מניות קבוצת אי.די.בי רשמו עליות; טבע הובילה את המניות הדואליות לירידות

הבורסה של תל אביב סיימה הערב יום הפכפך בעליות שערים בינוניות במדדים המובילים ותוך מחזור נמוך של 157 מיליון שקל.

המסחר במדדים הכבדים נפתח בבוקר, בהשראת הירידות בסוף השבוע בנאסד"ק והאירועים הבטחוניים בסוף השבוע, בירידות שערים בינוניות שהגיעו עד לרמה של 441.45 נקודות תוך שהמעו"ף מאבד כ-1% בסביבות השעה 11:00.

עם זאת, למי שציפה לירידות חדות היום, נכונה בהמשך המסחר "אכזבה", המדדים המשיכו להפגין את היציבות שמאפיינת אותם בתקופה האחרונה. בהמשך הבוקר נרשמה התאוששות במדדים ולקראת השעה 14:30 הם עברו לעליות שנמשכו עד לסיום המסחר.

השוק מפתיע בעליות

מדד המעו"ף ננעל בעלייה של 0.8% לרמה של 449.54 נקודות, ומדד תל אביב 100 עלה ב-0.39% לרמה של 436.29 נקודות. התל-טק לעומת זאת, רשם ירידה של 0.41%.

פעילים בשוק ציינו כי העליות היום היו מאוד מפתיעות לנוכח הפרמטרים הכלכליים והבטחוניים שהיו אמורים לדחוף את המדדים כלפי מטה. הפעילים ציינו כי אפשר שחלק מהשיפור במדדים נבע מהתבדות הציפיות שהיו ביום חמישי, לתגובה חריפה מן הצד הישראלי.

עם זאת, הפעילים הדגישו את המחזורים הנמוכים בשוק, וציינו כי ברמות כאלו אין לעליות הללו משמעות אמיתית. לדבריהם, ברמות המחזורים הללו מספיק ששחקן אינטרסנטי כלשהו יזרים פקודות קנייה בהיקפים לא מאוד גבוהים, כדי להקפיץ את המדדים.

188 מיליון שקל הפסדים בדסק"ש

מניית דסק"ש , שבמהלך המסחר נסחרה בירידה של יותר מ-2%, ננעלה בירידה קלה של 0.1% במחזור של 8 מיליון שקל. החברה מסרה הבוקר על הפחתת ערך של 68 מיליון שקל בגין ירידת ערך שאינה בעלת אופי זמני בערכן של מספר השקעות של החברה. בנוסף, מסרה החברה כי תכלול בדו"חות הרבעון השני הפרשה למס של 37 מיליון שקל, עקב האפשרות שאחזקותיה באלרון ובסאיטקס יימכרו בטווח של 3 השנים הקרובות.

הדיווח הבוקר מצטרף לדיווחה של החברה מהשבוע שעבר, בו מסרה כי היא צפויה לרשום הפסד של כ-83 מיליון בשל הפסדיה של סאיטקס ובשל השקעתה של סאיטקס בקריאו. בסך הכל תיפגע השורה התחתונה של החברה ב-188 מיליון שקל ברבעון השני.

יתר מניות קבוצת אי.די.בי נסחרו במגמה חיובית, כאשר אי.די.בי אחזקות נסגרה בעלייה של 2% ומניית אי.די.בי פיתוח עלתה ב-0.7%. מניית כלל תעשיות עלתה ב-1.1% במחזור ער של 10 מיליון שקל בעקבות השלמת מכירת 25% מחברת משאב ל-CRH האירלנדית לפי שווי של 710 מיליון דולר. כלל תעשיות תרשום בגין העסקה רווח הון של 255 מיליון שקל.

פעילים בשוק העריכו כי המחזור הגבוה במניית החברה נובע מציפיות שלאחר השלמת העסקה החברה תזרים למעלה דיווידנד שמן.

אסם עולה בעקבות הדו"חות החיוביים

טבע ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה, 25 מיליון שקל, וירדה ב-1.7% בעקבות פער של 2.7% שפתחה בנאסד"ק. אל הירידות בטבע הצטרפו שורה של מניות דואליות, כאשר מניית פרטנר ירדה ב-1.1%, מניית כור איבדה 2.2% ומניית נייס ירדה ב-1.1%.

מניית אסם עלתה ב-2.5% במחזור של 2 מיליון שקל. העליות במניה באו על רקע הדוח"ות הכספיים שפירסמה הבוקר לרבעון השני של 2001. החברה דיווחה על עלייה של 4.9% בהכנסות ל-551.9 מיליון שקל, ועל גידול של 14.1% ברווחים שהסתכמו ב-24.1 מיליון שקל.

התוצאות של אסם בלטו בעיקר על רקע התוצאות שפירסמה המתחרה עלית , שביום חמישי דיווחה על ירידה של כ-10% בהכנסות הרבעון (ושל 5.8% בהכנסות בפעילותה בארץ) ועל צניחה ברווחים שהסתכמו במיליון שקל לעומת רווח של יותר מ-21 מיליון שקל ברבעון המקביל. מניית עלית 5 , שביום חמישי ירדה בכ-9%, נפרדה היום מעוד 2.3%.

פורסופט שוב חברה ציבורית

מניות רשתות השיווק, שהן "המתחרות הגדולות" של חברות המזון במאבק על המחירים, רשמו היום עליות שערים, כאשר מניית שופרסל עלתה ב-2.1%, מניית רבוע כחול עלתה ב-1.4% ומניית רבוע נכסים עלתה ב-0.9%.

מניות כבדות נוספות שבלטו בעליות שערים נאות הן מניית כלל ביטוח שטיפסה ב-3.2%, כי"ל שרשמה עלייה של 2.4% ומניית בזק שעלתה ב-2%.

מניית פורמולה ירדה ב-0.9% ומניית רומטק , שכבר טיפסה במהלך הבוקר בכ-14%, נסגרה בעלייה של 6.3% במחזור של 120 אלף שקל. פורמולה הודיעה הבוקר כי תעביר לחברת רומטק את פעילותה של פורסופט (אותה מחקה מהמסחר בנאסד"ק לפני פחות משנה) בתמורה ל-85% ממניותיה.

מניית ברן ירדה ב-1% במחזור של 320 אלף שקל. החברה, שבתקופה האחרונה הודיעה על רכישת השליטה (55%) בחברה גרמנית העוסקת בתחום תשתיות התקשורת תמורת סכום של 3.2 מיליון שקל, מעדכנת את המחיר בעסקה לסך של 2.8 מיליון דולר. בנוסף, החברה מסרה כי תשקיע בחברה הגרמנית בדרך של השקעת בעלים סכום של 1.5 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully