וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויראטה תשווק שבבי תקשורת המשלבים טכנולוגיה של מיסטיקום הישראלית בעסקה המוערכת במיליוני דולרים

ערן גבאי

13.8.2001 / 11:29

היקף העסקה הוא פונקציה של מספר ההזמנות שוויראטה תקבל; המודל העסקי של מיסטיקום מבוסס על רישיון שימוש בטכנולוגיה ותמלוגים עבור שבבים עם הטכנולוגיה שלה

ויראטה (Virata), אחת מספקיות שבבי התקשורת רחבת הפס הגדולות בעולם, תשווק את סדרת שבבי התקשורת Helium®210-80, המשלבים טכנולוגיה של מיסטיקום הישראלית.

השבבים החדשים ישלבו את ליבת הטכנולוגיה לתקשורת של מיסטיקום, MystiPHY110. ויראטה היא ספקית רכיבים ללא מפעל ייצור (fabless) והשבבים ייווצרו בטכנולוגיית 0.18 מיקרון במפעל ייצור השבבים העצמאי הגדול בעולם, טייוואן סמיקונדקטור (TSMC).

גורמים בשוק מעריכים את שווי העסקה במיליוני דולרים בהתאם להזמנות שוויראטה תקבל. המודל העסקי של מיסטיקום מבוסס על רישיון שימוש בטכנולוגיה ותמלוגים על כל שבב שמיוצר ומכיל את הטכנולוגיה שלה.

לפני כחודשיים הכריזה מיסטיקום על התאמת ליבת הטכנולוגיה MystiPHY110 מתוצרתה לטכנולוגיית הייצור ב-0.18 מיקרון של TSMC. ויראטה היא החברה הראשונה שהודיעה על החלטתה להשתמש בטכנולוגיה של מיסטיקום לייצור ב-TSMC וכן הלקוח הראשון של מיסטיקום שאינו יצרן שבבים מסורתי שבבעלותו מפעלי ייצור אלא מייצר את השבבים במיקור חוץ.

מעבדי Helium®210-80 מאפשרים ביצוע של מגוון פונקציות שמימושן דרש עד כה מספר רכיבים שונים ונפרדים. השימוש של ויראטה ב-MystiPHY110 יאפשר להם עליית מדרגה ברמת האינטגרציה ותמיכה בפונקציות אות מעורב מסובכות כאת'רנט Mbps 10/100 המהווה מרכיב קריטי בתקשורת נתונים ברשתות מקומיות (LAN).

כתוצאה מכך, ויראטה תוכל לספק פיתרון ביחס עלות תועלת טוב יותר למתכנני מערכות וקיצור זמן ההגעה לשוק. שבבי הליום צפויים להיכנס לייצור המוני עד סוף שנת 2001 ולהגדיל באופן משמעותי את מספר מעבדי התקשורת המותקנים של ויראטה, העומד כיום על כ-6 מיליון ברחבי העולם.

"הדרישה הגוברת בשווקים העסקיים והביתיים לתמסורת נתונים במהירות גבוהה בפרוטוקול את'רנט והאסטרטגיה של ויראטה להורדת עלויות מוצר וצמצום למינימום של זמן ההגעה לשוק, הופכים את השימוש ב-MystiPHY110 לפיתרון אידיאלי עבורנו", אומר דאנקן גרייטווד, סגן נשיא לשיווק בוויראטה.

ד"ר דוד אלמגור, מנכ"ל מיסטיקום, מציין כי "שיתופי הפעולה האסטרטגיים של מיסטיקום לפיתוח ליבות תקשורת מוכנות לשימוש, מאפשרים ללקוחות כדוגמת ויראטה להביא לשוק במהירות טכנולוגיות מתקדמות וחדשות".

ויראטה מספקת שבבי תקשורת ותוכנה ליצרניות ציוד תקשורת רחבת סרט כ-DSL, אלחוט ורשתות. החברה נוסדה ב-1993 ומנוהלת מסנטה קלרה, קליפורניה. בשנה הפיסקלית שהסתיימה בינואר 2001 דיווחה ויראטה על הכנסות של 126.3 מיליון דולר. החברה מעסיקה כ-400 עובדים. לוויראטה גם סניף בישראל.

חברת מיסטיקום מתמחה בתכנון של שבבים עבור תעשיית רשתות תקשורת הנתונים בטכנולוגיות DSP ו-MIXED-SIGNAL. לחברה שלושה קווי מוצרים לרשתות מקומיות (LAN) ולרשתות רחבות פרישה (WAN).

בין לקוחות החברה נמצאות יצרניות מובילות של מוליכים למחצה בארצות הברית דוגמת טקסס אינסטרומנטס, פיליפס סמיקונדקטורס, סימנס סמיקונדקטורס ו-IBM. מיסטיקום הוקמה ב-1997 ומעסיקה כיום 85 עובדים בישראל (נתניה) ובארצות הברית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully