וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תיק ניירות הערך הגדול של מבני תעשייה הניב רווח של 2.3 מיליון שקל ברבעון השני

שלומי גולובינסקי

13.8.2001 / 12:31

החברה סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 16.7 מיליון שקל במחזור הכנסות של 71 מיליון שקל

חברת הנדל"ן מבני תעשייה , שבשליטת אליעזר פישמן, הצליחה במהלך החודש האחרון לרכוב על גל גיוסי האג"ח בבורסת תל אביב. מבני תעשייה גייסה כ-250 מיליון שקל בהלוואה לזמן ארוך, באמצעותם פרעה כ-134 מיליון שקל התחייבויות לזמן קצר.

אבל סעיף המימון בדו"ח של מבני תעשייה מושפע גם מתיק ניירות הערך הגדול של החברה, שהסתכם בכ-400 מיליון שקל בסוף הרבעון השני של השנה. התיק הזה הניב למבני תעשייה רווח של 2.3 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת רווח של 9.2 מיליון שקל ברבעון המקביל, והפסד של 3 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה.

הרווח הנאה מתיק ניירות הערך של החברה לא הצליח לאזן את שורת הוצאות המימון שלה שהסתכמה ברבעון השני ב-7.7 מיליון שקל.

בשורה התחתונה רשמה מבני תעשייה רווח נקי של 16.7 מיליון שקל, קצת פחות מרווח של 17.1 מיליון שקל שהשיגה ברבעון המקביל. הכנסות החברה צמחו ב-14% ל-71 מיליון שקל, והן כוללות עלייה בדמי השכירות ל-61 מיליון שקל, עלייה בדמי ניהול מבנים ל-5.1 מיליון שקל, וירידה בדמי ניהול שהחברה גובה עבור עבודות פיתוח ל-1.5 מיליון שקל.

מבני תעשייה מחזיקה מבנים בשטח כולל של 1,362 אלף מ"ר. שיעור התפוסה במבני החברה עומד על 87% ומספר חוזי השכירות הסתכם ב-2,372. בנוסף, מספקת החברה שירותי ניהול ואחזקה למבנים בבעלותה ושלא בבעלותה בשטח כולל של 375 אלף מ"ר.

מבני תעשייה פועלת גם בתחום הבנייה למגורים. במסגרת זו עוסקת החברה בהקמת פרויקט מגדלי תל אביב בשכונת נחלת יצחק בתל אביב. הפרויקט כולל 4 מגדלי מגורים בני 112 דירות בכל מגדל, מרכז מסחרי, בניין משרדים ו-4 מרתפי חניה. נכון לתאריך המאזן מכרה מבני תעשייה 126 דירות בפרויקט.

במהלך הרבעון השני של השנה הכירה מבני תעשייה בהכנסות של 2.3 מיליון שקל ממכירת דירות בפרויקט. מתחילת השנה הכירה מבני תעשייה בהכנסות של 21.5 מיליון שקל כתוצאה ממכירת דירות בפרויקט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully