וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.אם.אס מפרסמת הצעת רכש ל-15% ממניותיה בעלות של 10 מ' ש'; גיל ואלדר יחזירו רבע מהשקעתם בחברה

שלומי גולובינסקי

13.8.2001 / 14:41

הצעת הרכש - במחיר של 13 שקל למניה, הגבוה ב-50% ממחיר השוק; לידר, שהשקיעה בחברה לפני חודשיים, כבר תוכל להחזיר 25% מהשקעתה

בשבוע שעבר דיווחנו כאן על הדו"חות הכספיים הטובים של חברת אי.אם.אס אלקטרוניקה . הדו"חות אכן טובים, אבל את רועי גיל ואיתן אלדר, צמד בעלי השליטה בחברה, מעניין יותר לפרוט את ההצלחה למזומנים. הדרך שנבחרה היא באמצעות הצעת רכש שמפרסמת היום אי.אם.אס לכ-15% ממניותיה.

מדובר בשיטה די פופולרית בימים אלה, שבה רוכשת החברה ביתרות המזומנים שלה מניות של עצמה במחיר גבוה ממחיר השוק, ומאפשרת לבעלי המניות ליהנות מתשואה נאה ואגב כך לחסוך תשלומים למס הכנסה.

במקרה זה, רוכשת אי.אם.אס את המניות במחיר של 13 שקל למניה, הגבוה ב-50% ממחיר השוק, מה שמאפשר לצמד בעלי השליטה לממש כ-25% מהשקעתם. שכן, גבור ספורט , חברת ההשקעות של אלדר וגיל, רכשה 53% ממניות אי.אם.אס במחיר ממוצע של 9.2 שקלים למניה, בהשקעה כוללת של 22 מיליון שקל. כעת תקבל גבור ספורט הטבה בשווי של יותר מ-4.6 מיליון שקל.

עוד נהנית גדולה מהצעת הרכש הנדיבה היא חברת ההשקעות לידר מקבוצת שרם פודים קלנר , שרק לפני חודשיים הגדילה את השקעתה בחברה לכ-22% בהקצאה פרטית. יאיר פודים אמר אז כי "מגיע ללידר מדליה על ההשקעה באי.אם.אס".

מסתבר שפודים צדק. לא משום שמדובר בהשקעה אמיצה על רקע מצבו המידרדר של שוק ההון, אלא בעיקר משום שלידר בדרך פלא כבר מחזירה לעצמה כרבע מההשקעה שלה. לידר תוכל כעת למכור לאי.אם.אס מניות ב-13 שקל שאותן רכשה לא מזמן במחיר של 9.5 מיליון שקל. בסך הכל השקיעה לידר כ-6.7 מיליון שקל בהגדלת חלקה באי.אם.אס, ואילו עכשיו היא מקבלת בחזרה הטבה בשווי כולל של 2.2 מיליון שקל.

יתרות המזומן של אי.אם.אס מסתכמות נכון לסוף הרבעון השני על 17 מיליון שקל, ועלות הצעת הרכש נאמדת בכ-10 מיליון שקל, כך שיתרות המזומן של אי.אם.אס ירדו לרמה של 7 מיליון שקל. בתחילת השנה עוד חילקה החברה דיווינד של כ-2 מיליון שקל.

אי.אם.אס עוסקת בייצור והרכבה של מוצרים ורכיבים אלקטרוניים, בעיקר בשיטת ה-TURN KEY. החברה סיימה את המחצית הראשונה של השנה ברווח של 7.2 מיליון שקל, במחזור של 66.9 מיליון שקל. בדו"ח הדירקטריון של החברה מצוין, כי עקב הצטברות מלאים אצל חברות ההיי-טק, יקטן צבר ההזמנות של החברה, אולם להערכת ראשי החברה כבר ברבעון הרביעי של השנה תתחיל מגמת הצטיידות מחודשת של חברות ההיי-טק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully