וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות הסלולר נפתחות באופן מלא לאינטרנט: אינפוג'ין ויוניסל פיתחו והטמיעו מנוע חיפוש סלולרי ראשון

ערן גבאי

3.12.2006 / 17:07

כך נודע ל-TheMarker; המנוע מאפשר לראשונה גישה לכל תכני האינטרנט; ייתכן כי יקדם כניסת מפרסמיםחברת אינפוג'ין (InfoGin), הממירה תכני אינטרנט ומתאימה אותם לטלפונים סלולריים, וחברת יוניסל (Unicell), המפתחת אפליקציות ושירותי ערך מוסף סלולרים, חברו והקימו מנוע חיפוש סלולרי ראשון שכבר מוטמע בקרב כל מפעילי הסלולר בישראל, כך נודע ל-TheMarker. החברות הקימו לצורך כך חברה בת בשותפות תחת השם יוניסרף, ועמלו על פיתוח המוצר כשנה וחצי בהשקעה של יותר ממיליון דולר.מנוע החיפוש החדש מאפשר בהקשה פשוטה על הספרות 1212 במכשיר הסלולר והקלדה של כל מלת חיפוש, גישה מלאה לכל תכני האינטרנט, בדומה לחיפוש המתבצע ברשת האינטרנט. אלא שמנוע החיפוש של יוניסרף יודע לזהות גם את מכשיר הסלולר של המשתמש, ולהתאים לו את תוצאות החיפוש בהתאם לסוג המכשיר ולתכני המפעיל הסלולרי הרלוונטים.החיפוש ביוניסרף מאפשר לראשונה גישה מלאה לכל תכני האינטרנט ללא מגבלה, כשלצדם מתקבלות גם תוצאות חיפוש ערוכות ממאגר התכנים של מפעיל הסלולר ושל מערכת עריכת התכנים של יוניסרף. מנוע החיפוש החדש יודע למשוך תוצאות ממנועי חיפוש גדולים אחרים, ולסנן את תרגילי קידום התכנים הנהוגים ברשת כחלק מההתאמה למכשיר הסלולרי של המשתמש.מנוע החיפוש מוטמע בכל חברות הסלולר בישראל, וביוניסרף כבר מקיימים מו"מ להטמעתו גם בקרב מפעילים באירופה ובארה"ב. בפיילוט שבוצע באחת ממדינות מערב אירופה נמצאה חפיפה קטנה ביותר בין תוצאות החיפוש המתקבלות בפורטל הסלולרי של מפעיל הסלולר לבין אלה שהתקבלו בשימוש במנוע החיפוש החדש. יתרה מכך, נמצא כי תכני האינטרנט שנמצאו בחיפוש היו רבים פי יותר מ-4 מאשר אלה שסופקו למנוי הסלולר עד כה במסגרת תכני הפורטל הסלולרי של המפעיל בלבד. ממצא זה מעיד עד כמה משכלל מנוע החיפוש של יוניסרף את חוויית המשתמש.בעוד שבחו"ל המפעילות הסלולריות חוששות מאוד לפתוח את רשתותיהן באופן מלא לגישה לאינטרנט, כדי שלא יאבדו עקב כך את השליטה במנויים ובמותג שלהן לענקי האינטרנט שכבר אורבים בפתח, הרי שמנוע החיפוש של יוניסרף עלול, מבחינתן, רק להאיץ את התהליך.

אורי ירדן, מנכ"ל יוניסרף, סבור דווקא כי העובדה שמנוע החיפוש החדש מאפשר גישה לתכני המפעיל במקביל לאלה המתקבלים מרשת האינטרנט מהווה יתרון עבור מפעיל הסלולר, שיודע להציע יותר למנוי שלו, מבלי לאבד את תכני הפורטל שלו עצמו.ערן ויילר, מנכ"ל ומייסד אינפוג'ין, אמור לסייע מאוד ליוניסרף ביצירת הקשרים החדשים, לאחר שלאינפוג'ין הסכם מזה למעלה משנה, עם חברת המדיה האמריקאית הגדולה AOL. אלא שמרבית מותגי העל הגדולים מקצים כיום בעצמם משאבים רבים לקראת ההיערכות החדשה שלהם לשיווק באמצעות הסלולר.ויילר בטוח כי למנוע החדש פוטנציאל גם לקדם מאוד את כניסת הפרסום לתחום הסלולר. אלא שגם במקרה זה, עשויים אנשי יוניסרף להיתקל בחששות לא מעטות כיוון שרבים בתעשיית הסלולר עוד מחפשים את מודל התמחור הנכון לפרסום.

האתגר הגדול שניצב כעת בפני מנוע החיפוש החדש בסלולר הוא להגדיל את צריכת השימוש באינטרנט הסלולרי, שנתפס כיום, לא פעם, כאיטי, לא נוח ולא מספק בהשוואה לחוויה המוכרת ממחשב המשרד. בישראל כ-6% מסך המנויים הסלולריים מבצעים כיום גלישה סלולרית באמצעות הפורטלים של חברות הסלולר. מדובר, אם כך, בכ-400 אלף מנויים, ומספרם צפוי לגדול בצורה ניכרת ככל שהחברות יעבירו יותר ויותר מנויים לשירותי הדור השלישי, שכבר מונים כיום כחצי מיליון איש.נמרוד קמחי, מייסד ומנכ"ל יוניסל, מאמין שהשימושים באינטרנט הסלולרי רק ילכו ויגדלו וכי התעשייה ניצבת כעת בפני נסיקה גדולה בהיקפי השימוש. "אם כיום רק כ-2% מהכנסות מפעיל הסלולר מגיעות מאינטרנט סלולרי, הרי שאלה צפויים לגדול ולהגיע לכ-8%". אבל גם קמחי מודע כי הדרך לשם תהיה מלווה ביכולת של יוניסרף להגדיל את המודעות לחיפוש בסלולר באמצעות שיווק נכון, ובאמצעות חבירה לשותף אסטרטגי גדול שיוכל לפרוץ דרך למנוע החיפוש גם מעבר לים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully