וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האוצר להסתדרות: עדכון סולמות השכר תמורת שינוי שיטת עדכון שכר המינימום

הארץ

14.8.2001 / 8:45

כיום מתעדכן שכר המינימום פעם בשנה לשיעור של 47.5% מהשכר הממוצע במשק; הממונה על השכר יובל רכלבסקי הציע דרכים להצמידו למדדים אחרים כדי להאט את עדכונו, אך נציגי ההסתדרות דחו את ההצעה

מאת חיים ביאור

בפגישה האחרונה שהתקיימה בין צוות האוצר, בראשות הממונה על השכר יובל רכלבסקי, לבין צוות ההסתדרות, בראשות יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, שלמה שני, דרשו נציגי ההסתדרות לעדכן את סולמות השכר במגזר הציבורי.

לדברי שני "לא ייתכן שאדם יצטרף לשירות המדינה, ולאחר שיקודם בעשר דרגות יגיע רק לשכר המינימום במשק". בפגישה השתתפו מזכ"לי הסתדרויות המהנדסים, האקדמאים במדעי החברה והרוח, האחיות והמיקרוביולוגים, ודרשו להנהיג טבלאות שכר חדשות שבהן הדרגה הנמוכה ביותר תהיה שכר המינימום.

רכלבסקי הבהיר כי הוא "מכיר בבעייתיות" של טבלאות השכר במגזר הציבורי, אך אמר כי האוצר מוכן לדון בעדכונן בתנאי שההסתדרות תסכים לשינוי שיטת העדכון של שכר המינימום במשק, שעולה לדבריו בקצב מהיר יותר מהשכר הכללי.

כיום מתעדכן שכר המינימום פעם בשנה לשיעור של 47.5% מהשכר הממוצע במשק. רכלבסקי הציע דרכים להצמיד את שכר המינימום למדדים אחרים כדי להאט את עדכונו, אך שני ומזכ"לי האיגודים דחו את ההצעה.

בפגישה דרש צוות ההסתדרות כי המדינה תחייב את מרכז השלטון המקומי לחתום על הסכם השכר הצפוי במגזר הציבורי. רכלבסקי אמר כי ימסור בקרוב את תשובת הממשלה לדרישת ההסתדרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully