וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פולגת מאיימת לסגור את מפעלה בקרית גת

הארץ

14.8.2001 / 8:13

אם לא תקבל סיוע ממשלתי של 6 מ' ש' לשנה - כך מסרו נציגי משרדי האוצר והתמ"ס שנפגשו עם ראשי החברה

מאת אורה קורן

הנהלת פולגת אמרה אתמול כי תסגור את המפעל בקרית גת, אם לא תקבל סיוע ממשלתי של 6 מיליון שקל לשנה - כך מסרו נציגי משרדי האוצר והתמ"ס שנפגשו עם ראשי החברה. מאיר שני, מנכ"ל כלל תעשיות , החברה האם של פולגת, אישר את הדברים.

לפולגת בעיית מיסוי מול האיחוד האירופי, שנוצרה מכיוון שהאיחוד אינו מכיר ב"צבירת כללי מקור" בין ישראל למדינות שבהן פולגת תופרת. הצבירה מאפשרת להתייחס למוצר כישראלי, ומתוקף הסכם הסחר עם האיחוד, המוצר פטור ממכס שם. כאשר הצבירה אינה מוכרת, יש לשלם מכס בשיעור 14% באיחוד. המכס נאמד ב-6 מיליון שקל בשנה.

השר לעניינים חברתיים במשרד ראש הממשלה, שמואל אביטל, אמר כי במגעים עם שרת התמ"ס, דליה איציק, הוצע לסייע לפולגת ב-4-5 מיליון שקל לשנה, בתנאי שפולגת תזרים סכום נוסף, ותתחייב להימנע מסגירת המפעל ומפיטורים.

בדיון שנערך אתמול בלשכת איציק, דחה נציג האוצר את ההסדר. לדבריו, מדובר בסבסוד תעשייה, צעד אסור בכללי הסחר. הוא הוסיף כי אם ישראל תעשה כן, כל היצוא הישראלי לאיחוד עלול להיפגע. נציגי אגף סחר חוץ בתמ"ס אישרו את דבריו.

בדיון הוחלט להקים ועדה בראשות מנהל מרכז ההשקעות בתמ"ס, שמואל מרדכי, לבחינת המשך הפעלת המפעל. עוד סוכם כי פולגת תשיב תוך 48 שעות לגבי תרומתה לתוכנית.

אביטל אמר שבכוונתו לשכנע את שר האוצר לתמוך בסיוע, למרות עמדת פקידיו. לדבריו, עדיף למצוא מימון להמשך הפעלת המפעל, ולא לשלם דמי אבטלה.

במגעים שקיים התמ"ס עם האיחוד בעניין, האחרון התנגד למתן ההכרה. ההערכה בתמ"ס שההתנגדות נובעת מסיבות פוליטיות, ולפיכך לא צפוי פתרון קרוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully