וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק סיים בעלייה של 1.3%; טי.טי.איי זינקה ב-14.5%

חזי שטרנליכט

13.8.2001 / 23:22

בית ההשקעות גולדמן סאקס פירסם דו"ח חיובי על מניות חברות השבבים והוביל את השוק לעליות; מרקורי עלתה ב-7.3%, קומברס הוסיפה 4.5% וצ'ק פוינט עלתה ב-4.4%

לאחר שישה ימים מסחר של ירידות, סיים היום הנאסד"ק יום מסחר תנודתי בעליות שערים. במהלך היום נד המדד מספר פעמים מהטריטוריה החיובית אל השלילית, כשלקראת תום המסחר עבר לעליות.

הסוחרים הצליחו לאתר סימנים חיוביים שאיזנו במשהו את החדשות הרעות שניחתו על וול סטריט בשבוע שעבר, ושלחו את מדד הנאסד"ק לעלייה של 1.3% שהסתכמה ב-1,981 נקודות, לא הרחק מקו 2,000 הנקודות. מדד הדאו ג'ונס סיים את המסחר באיזון ברמה של 10,416 נקודות.

נראה שהאחראי העיקרי למגמת העלייה בנאסד"ק היה בית ההשקעות גולדמן סאקס, שפירסם היום דו"ח בו שידרג את המלצותיו לשורת מניות המשתייכות לסקטור השבבים, בהן אינטל , ברודקום (סימול BRCM) ואנלוג דיווייסז (סימול ADI). מדד מניות השבבים של פילדלפיה (ה-SOXX) הצליח להתרומם לעלייה של כ-1.7%, ומניית אינטל, לדוגמה, סיימה בעלייה של 2%.

עם זאת, נראה שהקשיים בשוק עדיין נותנים אותותיהם בחלק מהחברות. היום זו היתה חברת סאן מיקרוסיסטמס , שמנייתה זכתה לקיצוץ תחזיות על ידי בית ההשקעות מריל לינץ'. בית ההשקעות הוריד את תחזית הרווח לרבעון הנוכחי ל-1 סנט למניה, מתחזית קודמת לרווח של 4 סנט למניה, וקיצץ את תחזית ההכנסות ב-300 מיליון דולר.

הישראליות הכבדות רשמו עליות

בעוד שבתחילת יום המסחר נסחרו המניות הישראליות הכבדות בעליות קלות, הרי שבשעות המסחר האחרונות חלה תפנית ונראה שהשיפור בקצב העליות בנאסד"ק הוביל גם את הישראליות לתפנית חזקה צפונה.

ענקית מוצרי הבדיקה, מרקורי , טיפסה ב-7.3% למחיר של 34.9 דולר, יצרנית מוצרי האבטחה לאינטרנט, צ'ק פוינט עלתה ב-4.4% למחיר של 40 דולר, ואילו יצרנית מערכות השמע הדיגיטליות לחברות הטלקום, קומברס , הוסיפה 4.5% וסיימה במחיר של 27.5 דולר.

מניה ישראלית נוספת שבלטה בעליות היא נור , יצרנית מכונות הדפוס הדיגיטליות. המניה טיפסה בשיעור של 8.3% למחיר של 5 דולרים. בשבוע שעבר פירסמה נור את הדו"ח לרבעון השני ובו הובהר שהצליחה לעמוד בתחזית ההכנסות המונמכת שלה. נראה שהמניה חזרה למחיר בו נסחרה ביום בו דיווחה על תוצאותיה הכספיות.

גם היום המשיך זרם הדו"חות הפיננסיים הרבעוניים. חברת טי.טי.איי טלקום הישראלית זינקה ב-14.5% למחיר של 16.9 דולר לאחר שפירסמה דו"חות מצוינים. החברה, העוסקת בפיתוח, שיווק ואספקה של מערכות תמיכה ומערכות ניהול ובקרה, דיווחה היום על גידול של כ-43% ברווח הנקי לרבעון השני אשר הסתכם בכ-3.3 מיליון דולר, בהשוואה לרבעון המקביל. ברבעון הקודם הציגה החברה רווח של 3 מיליון דולר.

מבחינת הרווח למניית טי.טי.איי מדובר ב-28 סנט - גבוה בסנט אחד מהרווח אליו ציפו האנליסטים. הכנסות החברה ברבעון השני הסתכמו בכ-14.6 מיליון דולר - עלייה של כ-43% לעומת הכנסות הרבעון המקביל ושל 11.5% מהכנסות הרבעון הקודם. .

לעומת זאת, מניית גילת לוויינים ירדה ב-1.4% למחיר של 12.6 דולר, לאחר שלא הצליחה לעמוד בתחזית ההכנסות שלה לרבעון. החברה דיווחה לפני המסחר שהכנסותיה הסתכמו ב-118.3 מיליון דולר, נמוך ב-5.4% מתחזיותיה להכנסות של כ-125 מיליון דולר. בשורה התחתונה הגיעה החברה רק עד לסף התחתון של תחזיותיה, כאשר דיווחה על הפסד של 63 סנט למניה.

מניית חברת התוכנה קריסטל נסחרה ללא שינוי במהלך היום וסיימה את המסחר במחיר של 2.9 דולרים, לאחר שדיווחה על הכנסות של 10.1 מיליון דולר, לעומת הכנסה של 12 מיליון דולר שנרשמה ברבעון המקביל. החברה הפסידה ברבעון 2.85 מיליון דולר, שהם 30 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 6 סנט למניה ברבעון המקביל.

גם חברת קריקס , העוסקת במחקר ביופרמצבטי, פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים. החברה הציגה את הדו"ח הרבעוני השמיני שלה, ובו היא עדיין לא רשמה כל הכנסות, אלא רק הפסדים. אלו הסתכמו ב-3.5 מיליון דולר שהם 17 סנט למניה. ההפסד הזה כנראה עמוק מדי לטעמם של הסוחרים ששלחו את המניה לירידה של 2.5% במחיר של 7.7 דולרים.

מניות נוספות שבלטו היום הן ואיו שזינקה ב-15.4% למחיר של 1.2 דולרים, מניית דלתא3 שעלתה בשיעור חד של 20% למחיר של 54 סנט, מניית תרו שהוסיפה 6.8% למחיר של 39.4 דולר, ומניית ווקלטק שירדה ב-5.9% למחיר של 1.3 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully