וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טכנופלסט תעשיות ממשיכה להציג הפסדים: סיימה את הרבעון השני עם הפסד של 6 מ' ש'

ליאור כגן

14.8.2001 / 15:44

הכנסות החברה עלו ל-37.3 מיליון שקל ברבעון, אולם החברה רשמה גידול בהוצאות המכירה ובהוצאות הנהלה וכלליות

חברת טכנופלסט תעשיות , שבשליטתם של איתמר פטישי וחברת אורלייט מקבוצת פועלים השקעות , ממשיכה להציג הפסדים. החברה סיימה את הרבעון השני של השנה עם הפסד גדול של 6 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 2.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. הפסדי החברה מתחילת השנה מסתכמים בכ-9.5 מיליון שקל. את שנת 2000 סיימה החברה עם הפסד של 16.4 מיליון שקל.

החברה הפסידה על אף גידול של כ-30% במכירות ל-37.3 מיליון שקל, לעומת 28.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגורמים העיקריים להפסד שרשמה החברה הם הגידול בהוצאות המכירה לרמה של 3.7 מיליון שקל (לעומת 1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל), וגידול בהוצאות הנהלה וכלליות ל-3.1 מיליון שקל ברבעון השני. שני גורמים אלו הביאו את החברה לרשום הפסד תפעולי של 5.1 מיליון שקל ברבעון.

הוצאות המימון ברבעון השני היו נמוכות והסתכמו ב-76 אלף שקל, לעומת הוצאות מימון גבוהות ברבעון הראשון של השנה. בסיכום חצי השנה הראשונה הסתכמו הוצאות אלו ב-2.5 מיליון שקל.

טכנופלסט תעשיות עוסקת בייצור מוצרי פלסטיק בהזרקה, ולחברה שני מפעלים: בברקן ובמגדל העמק. הלקוח העיקרי של החברה הינו צאג תעשיות, שבשנת 2000 רכש כ-53% מהמוצרים שמכרה החברה.

החברה מחזיקה בכ-62% מהון המניות של חברת מחסנים חכמים, ב-50% מההון של חברת במעסף פלסטיקה וב-25% ממניות חברת אפיק מוצרי הדפסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully