וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי-סים מרחיבה את יחסיה עם NEC: תספק ל-NEC בריטניה תוכנות סימולציה לתכנון מכשירי סלולר

גתית פנקס

14.8.2001 / 19:14

לאי-סים התקשרויות קודמות עם NEC ביפאן ואמריקה; אי-סים נאלצה לפטר בחודשים האחרונים 20% מעובדיה; "תקופה לא קלה אבל המצב משתפר", אומר סמנכ"ל הכספים

חברת אי-סים (e-SIM) , הנסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 22 מיליון דולר, הודיעה היום כי חתמה על חוזה בשווי של כ-250 אלף דולר עם חברת NEC טכנולוגיות בבריטניה. לאי-סים חוזים קודמים עם NEC יפאן ו-NEC אמריקה, ובעקבותם הגיעה גם ההתקשרות הנוכחית.

אי-סים (אמולטק לשעבר) הוקמה בתור חברה המפתחת ומוכרת תוכנות הדמיה לתכנון וייצור של מכשירי חשמל. בהמשך, החברה ביצעה שינוי במודל העסקי שלה ועברה להתמקד בתחום האינטרנט והמסחר האלקטרוני. תחום פעילות נוסף של החברה הוא מערכות סימולציה משובצות מחשב.

NEC בריטניה תעשה שימוש בכלי התוכנה של אי-סים (RapidPLUS) לצורך בניית סימולציה של "הדור הבא" של הטלפונים הסלולריים אותם היא מפתחת. "מעבר לתכנון המוצר, הסימולציה אף מייצרת באופן אוטומטי את המכשיר האלקטרוני", אומר ראובן קליינמן, סמנכ"ל הפיתוח העסקי והשיווק של אי-סים. הוא מסביר כי המתכנן יוצר שרטוט על גבי מסך המחשב, דרכו הוא יכול לבדוק היתכנות של פעולות.

בהמשך: תמלוגים עבור ייצור

NEC היא מיצרניות השבבים הגדולות בעולם, ובבריטניה נמצא מרכז המחקר והפיתוח האירופי שלה עבור טלפונים סלולריים. כמו כן, החברה מייצרת מחשבים, מוצרי אלקטרוניקה, מוצרי תקשורת, צגים ומכשירי הדמיה. לדברי ירון אלדד, סמנכ"ל הכספים של אי-סים, סכום העסקה עם NEC בריטניה כולל 5 עמדות ושמות משתמש וכן שירותי תחזוקה ושדרוג לשנה הקרובה.

בנוסף, כאשר NEC תגיע לשלב של ייצור, היא תצטרך לשלם לאי-סים תמלוגים עבור כל מכשיר סלולרי שתייצר באמצעות ה-RapidPLUS. "אחרי תקופה ארוכה בה חברות הקפיאו רכישות, אנחנו מרגישים שהערפל מתחיל להתפוגג", אומר אלדד. לדבריו, הטלטלות שעבר שוק הסלולר הובילו לכך שהחברות חתכו בשלב ראשון את הסכומים שהקצו עבור כלי הפיתוח. "מאחר שהכלים שלנו מייעלים את שלבי הפיתוח, הם נחשבים להכרחיים", הוא מסביר.

בשבועות הקרובים מתכוונת אי-סים להשיק שירות חדש עבור לקוחותיה לתחום הסימולציה באינטרנט - במקום שהיא תיתן את הכלים - שיכולים להיות אף סימולציות של מכשירי חשמל ומדריכי משתמש - כשירות בלבד, היא מתכוונת "להוציא אותם החוצה", קרי - למכור להם את התוכנות כך שישלבו אותם ביישומים הנדרשים להם.

לחברה יש אמונה במחיר המניה

ומה לגבי מחיר המניה? זו נסחרת ברמה של פחות מ-2 דולרים, בעוד שבשיא (מארס 2000) שייטה ברמות של 38 דולר. "להנהלת החברה יש אמונה חזקה בחברה, ואנחנו מאמינים שהשיפור בפעילות יוביל לעלייה גם במחיר המניה", אומר אלדד.

החברה לא הצליחה לשרוד את התקופה הקשה בשוק הטכנולוגיה מבלי לבצע קיצוצים, ומתוך 125 עובדים היא נאלצה בחודשים האחרונים לפטר 25 עובדים, כך שכיום יש לה 100 עובדים ברחבי העולם ומתוכם 65-70 בישראל. "אנחנו מיוצבים כיום מבחינת כוח האדם, ולא מעריכים שנאלץ לבצע פיטורים נוספים", מעריך אלדד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully