וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מלונות אפריקה ישראל מדווחת על ירידה של 23% בהכנסות והפסד של 800 אלף שקל

גולן פרידנפלד

15.8.2001 / 9:53

למרות הנתונים הקשים המתפרסמים, לפיהם נרשמה ירידה של כ-60% בלינת התיירים וקיטון של 30% בתפוסת החדרים, הצליחה החברה להציג רווח תפעולי של 700 א' ש'

מלונות אפריקה ישראל , מקבוצת אפריקה ישראל , הנשלטת על ידי לב לבייב, מדווחת על ירידה של 23% בהכנסות ברבעון השני שהסתכמו ב-62 מיליון שקל. ההפסד הנקי הסתכם ב-כ-800 אלף שקל, וזאת בהשוואה לרווח של 6.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה התלולה בהכנסות מיוחסת בחלקה לירידה בסך של 18 מיליון שקל בהכנסות המלון בירושלים, שהיא העיר שניזוקה באופן הקשה ביותר מבין הערים בארץ מהמצב הבטחוני.

מצבה הקשה של התיירות בארץ, מאז פרוץ המאורעות באוקטובר 2000, ידוע לכל ולכן ראוי היה לבחון את דו"חותיהן של החברות מסוגה של אפריקה מלונות ישראל תחת מגבלה זו.

בחצי הראשון של השנה נרשמה ירידה של 58% בלינות התיירים בהשוואה למחצית הראשונה של 2000, אולם נרשם גידול של 17% בתיירות הפנים. בנוסף, נרשמה ירידה בשיעור של 30% בתפוסת החדרים והתפוסה הממוצעת המלונות במהלך חצי השנה האחרונה עמדה על 44.1%.

בהתחשב בנתונים אלו, התוצאות של מלונות אפריקה ישראל ברבעון אינם גרועים כל כך: בכל מלונות הרשת, נרשם קיטון של 31% בשיעור תפוסת החדרים במהלך המחצית הראשונה של השנה, וברבעון השני רשמה החברה קיטון של 28% בתפוסה.

למרות כל הנתונים המדאיגים הללו, הצליחה החברה להציג רווח תפעולי, אם כי מינורי, של 700 אלף שקל לעומת רווח תפעולי של 12 מיליון שקל ברבעון המקביל. בחברה החליטו, בהתאם למצב הבטחוני הקשה, לצמצם באופן ניכר את הוצאותיה ונקטו במדיניות פיטורים, צמצום היקפי משרות, והשתתפות בתוכנית "חל"ת 2000" של משרד העבודה, ביטוח לאומי, והתאחדות בתי המלון בישראל. ההוצאות התפעוליות ירדו בכ-10% במהלך המחצית הראשונה של השנה והסתכמו ב-106.2 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 115 מיליון שקל בתקופה זו.

הוצאות המימון של החברה הסתכמו ב-1.75 מיליון שקל לעומת הוצאות בסך של 4.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. הוצאה זו מיוחסת בעיקר להלוואות לזמן קצר שיש לחברה ושמסתכמים בכ-315 מיליון שקל. החברה בחרה גם ברבעון הזה להמשיך במדיניות של לקיחת הלוואות לזמן קצר באופן, שמאפשרת לה תמרון בין מטבעות שונים על בסיס שערי החליפין שלהם ושיעורי הריבית, כשלב ביניים לקראת מעבר מחדש להלוואות לזמן ארוך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully