וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: מניות ציוד הטלקום מושכות את אירופה לפתיחה שלילית; מרקוני יורדת ב-2.1%

עפרה שלו

15.8.2001 / 15:53

במגזר השבבים מסתמנת מגמה מעורבת: ST הצרפתית יורדת עולה ב-1.4%; אינפיניון יורדת ב-0.4%; דויטשה בורסה עולה ב-1.3% לאחר שדיווחה על עלייה של 6% ברווח

מניות ציוד הטלקום מושכות את אירופה לפתיחה שלילית, לאחר ששוקי אסיה וארה"ב נסגרו בירידות. חברות ששיעור גבוה מהכנסותיהן מגיע מיצוא רשמו ירידות שערים, לנוכח חשש מהיחלשות הדולר תפגע בערך הכנסותיהן. נוקיה יורדת ב-0.7%. הפוטסי בלונדון יורד ב-0.3%; הדקס בפרנקפורט רושם ירידה של 0.4%.

מגמה מעורבת במגזר הטלקום: בריטיש טלקום עולה ב-0.6%; דויטשה טלקום עולה ב-1%; פראנס טלקום יורדת ב-0.2%. בענף ציוד הטלקום מסתמנת מגמה מעורבת עם נטיה לירידות: מרקוני יורדת ב-2.1% לאחר שגולדמן סאקס חתך אתמול את מחיר היעד למניה ל-55 פני וקיצץ את תחזיותיו למניה לשנתיים הקרובות.

מגמה מעורבת נרשמת גם במגזר השבבים: ST הצרפתית יורדת עולה ב-1.4%; אינפיניון יורדת ב-0.4%. מניות הרכב ומוצרי הצריכה רושמות ירידות שערים.

דויטשה בורסה, החברה המנהלת את בורסת פרנקפורט, הודיעה היום כי רווחיה ברבעון השני של השנה עלו ב-6% לעומת התקופה המקבילה. הגידול נזקף לזכות המסחר בשוק הנגזרות Eurex.

דויטשה בורסה דיווחה על רווח לפני ריבית ומס של 51 יורוסנט למניה לעומת 48 יורו סנט בתקופה המקבילה. הרווח לפני ריבית ומסים עלה ב-19% ל-63.27 מיליון דולר. המניה עולה ב-1.3%.

חברת הפרמצבטיקה השווייצית רוש עולה ב-1.6% לאחר שדיווחה על רווח של 1.8 מיליארד דולר ועלייה של 6% במכירות במחצית הראשונה של השנה.

קומדיירקט, הברוקר המקוון הגדול באירופה, הודיע כי בכוונתו לקצץ 10% מכח העבודה לאחר שהפסדיו ברבעון השני הוכפלו. החברה לא תפטר עובדים אלא תאפשר פרישה בלי החלפת העובדים הפורשים. ברבעון השני קיצצה החברה 42 מתוך 1,547 משרות בחברה. מניית קומדיירקט יורדת ב-4%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully